تظاهرات فلسطینی‌ها در اعتراض به گرانی‌ها در کرانه باختری

فلسطینی‌ها در پی افزایش قیمت کالاهای اساسی، در اعتراض به گرانی و افزایش قیمت‌ها در جنوب کرانه باختری تظاهرات کردند.

میدل ایست نیوز: فلسطینی‌ها امروز یکشنبه، در پی افزایش قیمت کالاهای اساسی، در اعتراض به گرانی و افزایش قیمت‌ها در جنوب کرانه باختری تظاهرات کردند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که صدها فلسطینی در این تجمعات اعتراضی که در مرکز شهر الخلیل برگزار شد با سر دادن شعارهایی نسبت به گرانی‌ها اعتراض کردند و از مقامات فلسطینی خواستند تا فوری در این قضیه ورود کنند.

خبرگزاری آلمان هم از شرکت هزاران نفر در این تظاهرات خبر داد و خاطرنشان کرد که مناطق دیگر نیز در کرانه باختری به دعوت سندیکاها شاهد تظاهرات مشابهی بوده است.

این خبرگزاری افزود که رانندگان کامیون در کرانه باختری نیز در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و هزینه های بالای زندگی دست به اعتصاب در بخش حمل و نقل تجاری زده اند.

معترضان فلسطینی اعلام کرده‌اند که این تجمع بیانگر خشم فلسطینیان از افزایش مداوم قیمت مواد غذایی و سوخت است.

خبرگزاری رویترز هم گزارش داد که بسیاری از کسانی که در این تظاهرات حضور داشتند، اعلام کرد‌ه‌اند که حرکت آنها مسالمت آمیز است و به دولت سه روز فرصت خواهند داد و در غیر این صورت بار دیگر به خیابان‌ها آمده و دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

تشکیل کمیته بررسی افزایش قیمت‌ها

از سویی «محمد اشتیه» نخست وزیر فلسطین با اعلام حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی و پیگیری موضوع افزایش قیمت ها با حضور وزیران دارایی، اقتصاد ملی و رئیس اداره مرکزی آمار خبر داد.

قیمت سوخت و کالاهای اساسی در فلسطین افزایش چشمگیری داشته است، این در حالی است که انتظار می رود دولت اواخر ماه فوریه؛ افزایش قیمت برق را نیز اعلام کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا