برگزاری سومین نشست کمیته مشترک تحقیق درباره ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس

سومین نشست کمیته مشترک ایران و عراق برای تحقیق درباره پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به پایان رسید و دو طرف بر تداوم برگزاری این نشست‌ها تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: سومین نشست کمیته مشترک ایران و عراق برای تحقیق درباره پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس امروز در بغداد به پایان رسید و دو طرف بر تداوم برگزاری این نشست‌ها تاکید کردند.

شورای عالی قضایی عراق در همین راستا امروز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دور سوم نشست کمیته مشترک تحقیق درباره پرونده ترور شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به پایان رسید.

در این بیانیه با اشاره به اینکه نشست مشترک میان دو طرف ایرانی و عراقی برگزار شده‌ بود، آمده است: در پایان این نشست بر لزوم تداوم نشست های مشترک در این راستا و تبادل اسناد و ‌مدارک برای شناخت جنایتکاران حقیقی تاکید شد.

از سوی دیگر «کاظم غریب‌آبادی» معاون امور بین الملل قوه قضائیه ایران هم گفت که سومین نشست کمیته تحقیق مشترک ایران و عراق در خصوص اقدام جنایتکارانه ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان که دیروز و امروز در بغداد برگزار شد، به کار خود پایان داد.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه ایران خاطرنشان کرد که دو طرف در مورد سه موضوع در این نشست توافق کردند: اول؛ تسریع و تداوم همکاری های دو جانبه از جمله مبادله اسناد و اطلاعات تکمیلی؛ دوم؛ تاکید بر تکمیل تحقیقات دو طرف در مورد ابعاد مختلف این اقدام جنایتکارانه با هدف اجرای عدالت در مورد هر یک از متهمین، در سریعترین زمان ممکن و سوم؛ اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای تعقیب، محاکمه و مجازات تمامی عوامل دخیل، تصمیم‌گیر، طراح و مجری این اقدام جنایتکارانه توسط دو طرف.

غریب آبادی در پایان اعلام کرد با توجه به اینکه تحقیقات طرف ایرانی در خصوص این پرونده در حال تکمیل می‌باشد، انتظار می رود کیفرخواست مربوطه، با هدف رسیدگی به جرائم و اتهامات آمران و مسببان و عاملان این جنایت در هر سطحی تا پایان سال به دادگستری تهران ارسال شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا