توضیح بحرین درباره استقرار افسر ارشد اسرائیلی در این کشور

وزارت امور خارجه بحرین تأکید کرد که استقرار این افسر اسرائیلی در بحرین در چارچوب ائتلافی بین‌المللی با عضویت بیش از 34 کشور جهان است.

میدل ایست نیوز: در پی انتشار اخباری درباره استقرار یک افسر ارشد ارتش اسرائیل در بحرین، وزارت خارجه بحرین در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

وزارت امور خارجه بحرین صبح امروز (شنبه 12 فوریه) با انتشار بیانیه‌ای رسمی تأکید کرد که استقرار این افسر اسرائیلی در بحرین در چارچوب ائتلافی بین‌المللی با عضویت بیش از 34 کشور جهان است.

در این بیانیه تأکید شده که این ائتلاف با هدف تأمین امنیت دریانوردی در آب‌های منطقه و حفاظت از تجارت بین‌المللی و جلوگیری از عملیات سرقت دریایی و تروریسم تشکیل شده است.

شبکه 13 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که مقامات اسرائیل یک افسر عالیرتبه نیروی دریایی ارتش را برای اولین بار در یک کشور عربی مستقر می‌کنند.

این شبکه با بیان اینکه قرار است این مقام نظامی در ظرف چند هفته آینده به بحرین برود، افزود که این مساله در سفر اخیر «بنی گانتس» وزیر دفاع اسرائیل به بحرین مورد توافق قرار گرفت.

شبکه 13 اسرائیل یادآور شد که این افسر نیروی دریایی قرار است به طور دائم ماموریت خود را در بحرین آغاز کند و مسئولان رده بالای اسرائیلی پیش‌بینی می‌کنند که برخی دیگر از کشورهای شورای همکاری نیز در آینده در همین راه قدم بردارند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
وزارت خارجه بحرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا