یدیعوت آحارانوت: اسرائیل با 3 نگرانی در کرانه باختری مواجه است

روزنامه یدیعوت آحارانوت از 3 مساله و موضوع راهبردی در کرانه باختری پرده برداشت که باعث نگرانی مقامات اسرائیل شده است.

میدل ایست نیوز: روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت اعلام کرد که سه مساله راهبردی در رابطه با کرانه باختری وجود دارد که باعث نگرانی مقامات اسرائیل شده که اولین مورد، اقداماتی است که حماس برای تقویت قدرت سیاسی خود در کرانه باختری و کنترل مراکز قدرت در تشکیلات خودگردان فلسطین انجام می‌دهد.

این روزنامه افزود که تلاش های نگران کننده حماس برای نفوذ در کرانه باختری در حالی است که تل آویو خود را برای دوران پس از ریاست “محمود عباس” بر تشکیلات خودگردان و نزاع میان رهبران جنبش فتح برای رسیدن به جانشینی محمود عباس آماده کرده است.

یدیعوت آحارانوت دومین پدیده نگران کننده برای اسرائیل را کاهش پیوسته محبوبیت محمود عباس و کم شدن توان سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین برای کنترل اوضاع در شهرهای کرانه باختری دانست که بر امنیت اسرائیل هم تاثیر منفی خواهد گذاشت.

این روزنامه سومین عامل نگرانی اسرائیل در کرانه باختری را احتمال وقوع درگیری های شدید پس از محمود عباس میان مقامات فلسطینی برای رسیدن به ریاست بر تشکیلات خودگردان دانست که به نوبه خود باعث ایجاد هرج و مرج و ناامنی در مناطق مختلف کرانه باختری و در نتیجه زمینه‌ساز انجام عملیات خرابکارانه علیه اسرائیل خواهد شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا