نائب رئیس مجلس عراق خواستار تداوم حمایت امریکا از کشورش شد

شاخوان عبدالله، نائب رئیس مجلس عراق در دیدار با سفیر امریکا، خواستار تداوم حمایت امریکا از عراق شد.

میدل ایست نیوز: شاخوان عبدالله، نائب رئیس دوم مجلس عراق تداوم حمایت امریکا از عراق را خواستار شد و بر اهمیت احترام به حاکمیت عراق تاکید کرد.

به گزارش السومریة نیوز به نقل از بیانیه دفتر نائب رئیس دوم مجلس عراق، عبدالله در دفترش در بغداد میزبان ماتیو تولر، سفیر امریکا در بغداد بود.

دو طرف درباره مسائل دارای اهمیت مشترک و در راس آن راه های تقویت همکاری و گسترش روابط دوجانبه و تلاش ها با هدف تقویت امنیت و ثبات در عراق و حمایت از فرآیند سیاسی برای تشکیل دولت جدید رایزنی کردند.

عبدالله و تولر همچنین بحران سیاسی و مصوبات دادگاه فدرال عراق و غیرقانونی خواندن قانون نفت و گاز اقلیم کردستان و تاثیر منفی آن بر زندگی شهروندان در اقلیم کردستان را بررسی کردند.

نائب رئیس دوم مجلس عراق بر لزوم تداوم حمایت امریکا و کشورهای دوست برای مقابله با چالش های امنیتی و بهداشتی و احترام به حاکمیت عراق و اهمیت نقش آفرینی مثبت در حل مشکلات و اختلافات از جمله لزوم اجرای ماده 140 قانون اساسی و حل اختلافات بین بغداد و اربیل با گفت وگو و مذاکره براساس قانون اساسی و با توجه به منافع ملی تاکید کرد.

از سوی دیگر، تولر ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و بررسی پرونده های مهم و تحولات اوضاع در صحنه سیاسی عراق، بر اهتمام کشورش به حمایت از عراق و هماهنگی امنیتی و اطلاعاتی بین دو کشور تاکید کرد.

سفیر امریکا در بغداد همچنین بر اهمیت تداوم گفت وگو و تفاهم بین بغداد و اربیل برای حل اختلافات و گسترش همکاری و اقدام مشترک برای مقابله با چالش ها و عبور از بحران ها در راستای تقویت ثبات و شکوفایی در عراق تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا