حضور وزارت آموزش عالی و دانشگاه‌های عراق در اکسپو 2020 دبی

وزارت آموزش عالی عراق و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی حضور پیدا کردند.

میدل ایست نیوز: وزارت آموزش عالی عراق با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیئتی عراقی با حضور تعدادی از مدیران این وزارتخانه و شماری از روسا و نمایندگان دانشگاه‌های عراق از جمله دانشگاه‌های موصل، قادسیه، نینوی، فلوجه و تعدادی از مدیران و نمایندگان دانشگاه‌های خصوصی عراق در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی شرکت کردند.

این بیانیه افزود که شرکت کنندگان طرح‌های توسعه زیرساخت‌های دانشگاه‌ها و چشم انداز سرمایه گذاری در زمینه‌های آموزشی و خدماتی از جمله پروژه‌های بیمارستان‌های آموزشی، ایجاد مجتمع‌های مسکونی، ایجاد شهرهای ورزشی، ساخت آزمایشگاه‌های پزشکی و مرکز درمانی سلول های بنیادی را در کنار پروژه‌های کشاورزی و دامپروری بررسی کردند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد که پاویون عراق در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی که از تاریخ 11 تا 17 ماه مارس به آموزش عالی و دانشگاه‌های عراق اختصاص دارد، تاکنون شاهد حضور گسترده بازدیدکنندگان از کشورهای مختلف بوده تا نگاهی به پروژه‌های دانشگاهی عراق داشته باشند.

پاویون عراق در نمایشگاه اکسپو دبی (Expo Dubai 2020) در اکتبر 2021 با حضور «فؤاد حسین» وزیر امور خارجه عراق و «سهی النجار» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری این کشور و «خلیفه شاهین المرر» وزیر مشاور در امور خارجی امارات افتتاح شد.

فؤاد حسین هنگام افتتاح پاویون عراق در سخنانی اعلام کرده بود که این گردهمایی جهانی، فرصتی مهم برای افزایش همکاری‌ها میان عراق با امارات و دیگر کشورها در عرصه‌های گوناگون است.

 

 

 

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا