اقلیم کردستان عراق در انتظار بیشترین تعداد گردشگر از زمان انتشار ویروس کرونا

با توجه به کاهش اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا در اقلیم کردستان عراق، انتظار می رود امسال شمار گردشگرانی که در تعطیلات عید نوروز به اقلیم کردستان می آیند، افزایش یابد.

میدل ایست نیوز: با نزدیک شدن به عید نوروز، اقلیم کردستان عراق آماده پذیرش گردشگران بیشتری می شود و این در حالیست که احتمال افزایش شمار ابتلاها به ویروس کرونا وجود دارد.

با اینکه سال گذشته 300 هزار گردشگر وارد اقلیم کردستان شدند، امسال همزمان با کاهش اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا احتمال افزایش شمار گردشگران در میان افزایش رقابت بین شرکت های گردشگری بر سر ارائه ارزان ترین تورها وجود دارد.

سیروان مصطفی، مدیر هماهنگی گردشگری در سازمان گردشگری اقلیم کردستان در گفت وگویی با العالم الجدید گفت: اقلیم کردستان اکنون آماده پذیرش گردشگران از همه استان ها و همه کشورهای همجوار با نزدیک شدن به عید نوروز است.

وی احتمال داد امسال به دلیل پایان اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا شمار گردشگران افزایش یابد و اشاره کرد که با وجود برخی اقدامات پیشگیرانه که سال گذشته وجود داشت، شمار گردشگران در عید نوروز به 300 هزار گردشگر رسید و شمار کل گردشگران طی سال گذشته به اقلیم کردستان نیز به 4 میلیون و 500 هزار نفر رسید.

مصطفی تصریح کرد که اقلیم کردستان آماده پذیرش هر تعداد گردشگر حتی بیش از سال های گذشته است و اشاره کرد که دیگر نیازی به واکسیناسیون و مدرک آن چه از طریق سفر زمینی یا هوایی نیست.

از طرفی دیگر محمد الشمری، مدیر یک شرکت گردشگری در گفت وگویی با العالم الجدید بیان کرد: سفرهای گردشگری به اقلیم کردستان ادامه دارد و شاهد افزایش شمار گردشگران خواهد بود اما رزرو تور و سفرهای گردشگری از طریق شرکت ها کاهش یافته است.

وی افزود: افزایش شمار شرکت های گردشگری که برخی از آنها غیر مجاز است و ارائه تورهایی با 40 دلار فقط در ازای 4 روز بر فعالیت شرکت های گردشگری تاثیر گذاشته اما در هر صورت جریان گردشگری ادامه دارد و متوقف نشده است.

الشمری گفت از اکنون به مناسبت عید نوروز تورهایی رزرو شده به خصوص با توجه به اینکه هوا در این زمان معتدل است.

اقلیم کردستان از مهم ترین مناطق گردشگری در عراق است. اکثریت شهروندان عراقی در مناسبت ها و تعطیلات یا تابستان برای دور شدن از گرمای هوا به شهرهای اقلیم کردستان که دارای جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله کوه و آبشار و طبیعت زیباست، می روند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا