عربستان: با حملات انصارالله، هیچ مسئولیتی در کمبود سوخت در بازارهای جهانی نداریم

ریاض اعلام کرد که در سایه حملات گروه انصارالله به تأسیسات نفتی عربستان، هیچ مسئولیتی در قبال کمبود احتمالی سوخت در بازارهای جهانی ندارد.

میدل ایست نیوز: ریاض اعلام کرد که در سایه حملات گروه انصارالله به تأسیسات نفتی عربستان، هیچ مسئولیتی در قبال کمبود احتمالی سوخت در بازارهای جهانی ندارد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از یک مقام مسئول در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که در سایه حملات انصارالله به تأسیسات نفتی این کشور، عربستان هیچ مسئولیتی در قبال کمبود احتمالی در تأمین نفت بازارهای جهانی ندارد.

این مقام افزود که عربستان بر اهمیت آگاهی جامعه جهانی درباره خطر «اقدامات ایران در تأمین موشک‌های بالستیک و پهپادهای پیشرفته به انصارالله که با آن تأسیسات نفت و گاز عربستان را هدف قرار می‌دهد» تأکید می‌کند.

به گفته این مقام، این حملات آثار وخیمی بر تولید و پالایش نفت دارد و بر توانایی تولید نفت عربستان و امکان عمل به تعهداتش در این عرصه تأثیر می‌گذارد و بدون تردید امنیت و ثبات انرژی در بازارهای جهانی را تهدید می‌کند.

این مقام رسمی عربستانی تأکید کرده که جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در تأمین سوخت عمل کند و با قاطعیت در برابر حملات گروه انصارالله و اقدامات خرابکارانه آنان که تهدید مستقیم تأمین سوخت در شرایط بسیار حساس کنونی در بازارهای نفتی جهان است بایستد.

گروه انصارالله روز یکشنبه (20 مارس) از اجرای 3 حمله گسترده موشکی و پهپادی در راستای عملیات «شکستن محاصره 2» به تأسیسات آرامکو در جنوب و غرب عربستان از جمله در جده و ابها خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا