عراق و قزاقستان لغو روادید برای گروهی خاص را بررسی کردند

وزرای خارجه عراق و قزاقستان طی دیداری مشترک در اسلام آباد درباره توسعه روابط دوجانبه و لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق امروز در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد با همتای قزاقستانی خود دیدار و درباره توسعه روابط و امضای یادداشت تفاهم در زمینه های مختلف از جمله لغو روادید برای دارندگان گذرنامه دیپلماتیک و خدماتی رایزنی کردند.

حسین در دیدار با مختار تلیوبردی، وزیر خارجه قزاقستان بر اهمیت توسعه روابط دوجانبه و امضای یادداشت های تفاهم متعدد در زمینه های مختلف از جمله لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی که به سفرهای متقابل مقامات دو کشور کمک می کند، تاکید کرد.

وزیر خارجه عراق از همتای قزاقستانی خود برای سفر با هیئت همراه به بغداد برای امضای یادداشت تفاهم و بررسی راه های توسعه روابط دوجانبه دعوت کرد.

وزرای خارجه عراق و قزاقستان در این دیدار به بررسی مسائل بین المللی و پیامدهای آن بر صلح و امنیت بین المللی و اقتصاد کشورها پرداختند و بر اهمیت تشویق طرح های بین المللی با هدف حل بحران روسیه و اوکراین از طریق راه حل های مسالمت آمیز با هدف حفظ صلح و امنیت بین المللی و توقف تنش در جلوگیری از بازتاب این بحران ها بر اقتصاد جهانی و فرآیند توسعه تاکید کردند.

وزیر خارجه قزاقستان نیز بر سعی و تلاش دولت قزاقستان بر توسعه روابط با جمهوری عراق و در همه زمینه ها و تلاش برای افتتاح سفارت جمهوری قزاقستان در بغداد تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا