ریاض: نوبت دیگران است که به مسئولیت خود در تأمین امنیت انرژی عمل کنند

وزیر انرژی عربستان گفت که کشورهای شورای همکاری به مسئولیت خود در تأمین امنیت انرژی عمل کرده‌اند.

میدل ایست نیوز: وزیر انرژی عربستان خواستار تلاش بیشتر برای تضمین امنیت انرژی در جهان شد.

به گزارش «الشرق/ بلومبرگ» «عبدالعزیز بن سلمان»، وزیر انرژی عربستان، امروز (سه‌شنبه) در سخنانی در کنفرانسی در دبی تأکید کرد که تضمین امنیت انرژی اقدامی دسته‌جمعی است و افزود که کشورهای شورای همکاری به مسئولیت خود در این باره عمل کرده‌اند و نوبت طرف‌های دیگر است که به تعهدات خود عمل کنند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که تأسیسات نفتی عربستان در روزهای اخیر شاهد حملات گسترده گروه انصارالله بوده است.

وزیر انرژی عربستان تأکید کرد که بیانیه عربستان در هفته گذشته درباره عدم مسئولیت در قبال امنیت تأمین انرژی کاملا صریح و شفاف بوده است.

او گفت که همه بر مسائل منطقه‌ای تمرکز کرده‌اند بدون آنکه متوجه پیامدهای امنیت سوخت بر اقتصاد جهان باشند.

خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از یک مقام مسئول در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که در سایه حملات انصارالله به تأسیسات نفتی این کشور، عربستان هیچ مسئولیتی در قبال کمبود احتمالی در تأمین نفت بازارهای جهانی ندارد.

این مقام افزود که عربستان بر اهمیت آگاهی جامعه جهانی درباره خطر «اقدامات ایران در تأمین موشک‌های بالستیک و پهپادهای پیشرفته به انصارالله که با آن تأسیسات نفت و گاز عربستان را هدف قرار می‌دهد» تأکید می‌کند.

به گفته این مقام، این حملات آثار وخیمی بر تولید و پالایش نفت دارد و بر توانایی تولید نفت عربستان و امکان عمل به تعهداتش در این عرصه تأثیر می‌گذارد و بدون تردید امنیت و ثبات انرژی در بازارهای جهانی را تهدید می‌کند.

این مقام رسمی عربستانی تأکید کرده که جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در تأمین سوخت عمل کند و با قاطعیت در برابر حملات گروه انصارالله و اقدامات خرابکارانه آنان که تهدید مستقیم تأمین سوخت در شرایط بسیار حساس کنونی در بازارهای نفتی جهان است بایستد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا