گفت‌وگوی وزیر منابع آب عراق و سفیر ترکیه در حوزه همکاری‌های آبی

وزیر منابع آب عراق و سفیر ترکیه در بغداد امروز جمعه در خصوص همکاری‌های آبی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

میدل ایست نیوز: «مهدی رشید الحمدانی»، وزیر منابع آب عراق امروز جمعه با استقبال از «علی‌رضا کونای»، سفیر ترکیه در بغداد با وی در خصوص آخرین تحولات در حوزه آب میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

الحمدانی در این دیدار اعلام کرد که پیشرفت چشمگیر در روابط ترکیه و عراق در دو سال گذشته منجر به افزایش همکاری‌ها میان بغداد و آنکارا در حوزه آب‌های مشترک در دو رودخانه دجله و فرات شده است و ارتباط مستمر با فرستاده رئیس جمهور ترکیه در امور آب هم نقش بسزایی در رسیدن به نتایج مطلوب در روابط دو کشور شده است.

وزیر منابع آب عراق در ادامه از طرف ترکیه‌ای خواست برای اجرای پروتکل همکاری در رودخانه دجله و همچنین فعال‌سازی مرکز تحقیقات مشترک با هدف توسعه بخش منابع آبی و تبادل تجربیات و تعیین حق‌آبه از دو رودخانه دجله و فرات، اقدام کند.

سفیر ترکیه در بغداد هم ضمن تشکر از وزارت منابع آب عراق بابت همکاری با کشورش در زمینه مدیریت منابع آبی به ویژه در سایه تغییرات اقلیمی، بر حمایت ترکیه برای همکاری مشترک با عراق در سطح وسیع تاکید کرد.

وزیر منابع آب عراق پیشتر نیز از مواضع ترکیه در حوزه همکاری‌های آبی قدردانی و اعلام کرده بود که این کشور کمبود آب در عراق را جبران کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا