الکاظمی: باید از جامعه نظامی به جامعه مدنی منتقل شویم

نخست‌وزیر عراق بر ضرورت انتقال این کشور از وضعیت جامعه نظامی به جامعه مدنی در آینده نزدیک تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: نخست‌وزیر عراق بر ضرورت انتقال این کشور از وضعیت جامعه نظامی به جامعه مدنی در آینده نزدیک تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، امروز (چهارشنبه 6 آوریل) در سخنانی در افتتاحیه کنفرانس عملیات فصلی ستاد عملیات مشترک عراق تأکید کرد که نیروهای نظامی و امنیتی کشور در برابر مسئولیت بزرگ حفاظت از عراق و ملت و جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته هستند.

او گفت که باید همه درک کنند که ملت عراق متحدند و نهادهای امنیتی و نظامی کشور در کنار هم به صورت هم‌افزا برای ساخت عراق همکاری می‌کنند.

الکاظمی بر اهمیت فعالیت اطلاعاتی و اقدامات پیشدستانه برای صیانت از ملت عراق و ساخت رویکردی آینده‌نگر در قبال چالش‌های امنیتی در کشور تأکید کرد.

او همچنین گفت که باید روند نهادسازی بدون هیچ توقفی پیش برود و هنوز راه زیادی برای تأمین حمایت مطلوب از دستگاه‌های امنیتی در عرصه تجهیزات و آموزش و حمایت مالی وجود دارد.

نخست‌وزیر عراق بر ضرورت فاصله گرفتن نیروهای امنیتی از همه عناوین فرقه‌ای و نژادی و منطقه‌ای تأکید کرد و گفت که همه ما وابستگی‌های فرهنگی و دینی خودمان را داریم اما عراق عنوان جامعی است که همه باید از آن حفاظت کنیم.

الکاظمی گفت که عراق با چالش‌های سختی مواجه است که با پشت سر گذاشتن آنها قدرتمندتر خواهد شد و نیروهای سیاسی باید در حد مسئولیت خود و متناسب با حجم چالش‌ها ظاهر شوند.

او تأکید کرد که باید در آینده نزدیک از جامعه نظامی‌ به جامعه مدنی منتقل شویم که با آموزش و بهداشت و زندگی شرافتمندانه به ملت خدمت کنیم.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین دستوراتی درباره تعقیب بقایای داعش و رسیدگی به وضعیت آوارگان و کاهش جرایم جنایی و افزایش امنیت مرزها صادر کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا