قاچاق انسان و مواد مخدر؛ حضور پررنگ مافیای ترکیه در شمال سوریه

ماهیانه ده‌ها هزار دلار نصیب باندهای مافیایی در ترکیه می‌شود که از طریق شبکه‌های خود در شمال سوریه، دست به آدم‌ربایی، قاچاق انسان، تجارت مواد مخدر و اعضای بدن می‌زنند.

میدل ایست نیوز: به گزارش المیادین، باندهای مافیایی ترکیه با استفاده از شرایط حاکم در حومه حلب و ادلب در شمال سوریه که تحت کنترل شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت آنکارا قرار دارد، فعالیت خود را در این مناطق در زمینه قاچاق انسان و پخش مواد مخدر به طور روزافزونی گسترش داده‌اند؛ موضوعی که هیچ کدام از سازمان‌های حقوق بشری به آن نمی‌پردازدند.

این شبکه‌های مافیایی از شرایط بد اقتصادی جوانان در ادلب سوریه سوءاستفاده کرده و آنها را به سمت توزیع مواد مخدر در مناطق شمالی سوریه که تحت کنترل مسلحان مورد حمایت ترکیه است، سوق می‌دهند.

این شبکه‌های مافیایی همچنین زنان خارجی را که همسرشان پس از ورود به سوریه برای نبرد، کشته شده‌اند، به بهانه بازگرداندن به کشورهایشان به ترکیه برده و آنها را مجبور به روسپی‌گری و تن‌فروشی می‌کنند.

برخی افراد که توسط این باندهای مافیایی مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند می‌گویند که روند قاچاق زنان با هماهنگی ژاندارمری ترکیه و از طریق گذرگاه “باب الهوی” در شمال ادلب صورت می‌گیرد و پس از ورود به ترکیه تمامی مدارک هویتی این زنان از آنان گرفته می‌شود و با جدا کردن فرزندانشان، آنان را برای تن دادن به خواسته‌های خود تحت فشار قرار می‌دهند.

بسیاری از جوانان هم با رویای مهاجرت به اروپا جذب این شبکه‌های مافیایی شده و پس از خروج از ادلب سوریه توسط این شبکه‌ها مجبور به فروش مواد مخدر می‌شوند و چنانچه بخواهند از این کار اجتناب کنند، مافیا آنها را یا از طریق آسیب رساندن به خانواده‌هایشان که در مناطق شمالی سوریه به سر می برند، تحت فشار قرار می دهد یا آنها را تهدید می کند که در صورت عدم همکاری، تحویل نیروهای امنیتی ترکیه داده خواهند شد.

برخی دیگر از جوانان سوری نیز که جذب این شبکه‌های مافیایی می‌شوند در همان شمال سوریه برای فعالیت در فروش مواد مخدر یا تجارت اعضای بدن انسان به کار گرفته می‌شوند.

اما این همه ماجرا نیست زیرا بسیاری از این جوانان سوری که از طریق قاچاق وارد ترکیه می‌شوند در مرز این کشور توسط نیروهای امنیتی ترکیه کشته شده و در همانجا به طور مخفیانه دفن می‌شوند.

در مجموع می‌توان گفت که باندهای مافیایی به طور گسترده‌ در مناطقی از ادلب و حلب در حال انجام فعالیت هستند و به دلیل تامین مالی شبه نظامیان مسلح از سوی آنان و همچنین نبود هیچ گونه فشار از سوی نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه که در منطقه حضور دارند، باندهای مافیایی و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر و انسان به بحرانی جدی در شمال سوریه تبدیل شده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا