در پی توهین به قرآن کریم در سوئد، الازهر خواستار تصویب قوانین بین المللی برای جلوگیری از اهانت به مقدسات دینی شد

الازهر در واکنش به آتش زدن قرآن در سوئد، خواستار تصویب قوانین بین المللی برای جلوگیری از اهانت به مقدسات دینی، امت ها و ملت ها شد.

میدل ایست نیوز: الازهر مصر نارضایتی و محکومیت شدید خود نسبت به اقدام یک حزب افرای گرای دانمارکی در آتش زدن قرآن کریم در سوئد را اعلام کرد.

به گزارش روسیا الیوم، الازهر اعلام کرد که نسبت به اقدام برخی افراط گرایان تروریست که به راست گراهای تندرو در سوئد وابسته هستند، در آتش زدن قرآن کریم و تکرار عمدی این اقدام شنیع با وجود نقض کلیه قوانین و منشورهای بین المللی مبنی بر لزوم پایبندی و احترام به مقدسات ملت ها و عقاید و ادیان آنها ناخرسند است و این اقدام را به شدت محکوم می کند.

الازهر مجددا تاکید کرد که تعرض به مقدسات دینی، آزادی بیان نیست بلکه اقدام غیرمتمدنانه و وحشیانه است که ارزش های انسانی را نادیده می گیرد و رفتار بشری را به عصر تاریکی باز می گرداند و نفرت و خشونت می آفریند و امنیت و ثبات جوامع را تضعیف می کند.

الازهر خواستار تصویب قوانین بین المللی برای جلوگیری از اهانت به مقدسات دینی، امت ها و ملت ها و تضمین لازم برای حفظ حقوق مسلمانان برای انجام مناسک دینی خود در جوامعی که در آن زندگی می کنند، شد.

وزارت خارجه مصر نیز روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد را به شدت محکوم کرد.

گفتنی است که راسموس پالودن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی در دانمارک در یکی از شهرهای جنوبی سوئد اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کرد. این اقدام با واکنش و خشمگسترده مسلمانان رو به رو شده است.

همچنین بخوانید

چه کشورهایی آتش زدن قرآن کریم در سوئد را محکوم کردند؟

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا