مصر نسبت به یهودی‌سازی قدس شرقی از سوی اسرائیل هشدار داد

نماینده دائم مصر در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت، نسبت به تلاش اسرائیل برای یهودی‌سازی قدس شرقی هشدار داد.

میدل ایست نیوز: اسامه عبدالخالق، نماینده دائم مصر در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت، نسبت به ادامه تلاش‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی قدس شرقی هشدار داد.

عبدالخالق افزود که مصر معتقد است اقدامات اسرائیل برای تسلط بر قدس و تغییر وضعیت حقوقی و تاریخی اماکن مقدس آن، تجاوز به مسجد الاقصی به عنوان سومین مکان مقدس مسلمانان محسوب شده و باعث تشدید تنش‌ها نیز خواهد شد.

نماینده مصر تاکید کرد که همه طرف‌ها باید خویشتندار باشند و ضمن حمایت‌ کامل از نمازگزاران، اجازه انجام شعائر دینی در مسجد الاقصی به آنها داده شود.

عبدالخالق همچنین از همکاری مصر با تمامی شرکای منطقه‌ای و جهانی خود برای ایجاد فضایی مناسب جهت از سرگیری مذاکرات بین دو طرف بر اساس قوانین بین‌المللی، طرح صلح عربی و ایجاد دو کشور در مرزهای 1967 خبر داد.

نماینده مصر تاکید کرد که آزادسازی تمامی اراضی عربی اشغال شده در سال 1967 از سوی اسرائیل، پایبندی کامل به قوانین بین‌المللی و اصول منشور ملل متحد به ویژه احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنان، تنها راه برای تحقق امنیت، ثبات و صلح در خاورمیانه است.

مناطق مختلف کرانه باختری و به خصوص قدس و مسجد الاقصی از آغاز ماه رمضان شاهد تنش حداکثری و درگیری میان شهروندان فلسطینی و شهرک‌نشینان و نظامیان اسرائیلی است که با شهادت و دستگیری بسیاری از فلسطینیان همراه بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا