جزئیات جدید از گفت وگوی اخیر ایران و عربستان از زبان مسجدی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد ضمن اعلام جزئیاتی از گفت وگوهای اخیر میان تهران و ریاض به میزبانی بغداد از توافق دو طرف برای نقشه راه مذاکرات آینده خبر داد.

میدل ایست نیوز: ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد ضمن اعلام جزئیاتی از گفت وگوهای اخیر میان تهران و ریاض به میزبانی بغداد از توافق دو طرف برای نقشه راه مذاکرات آینده خبر داد.

به گزارش ایرنا، سفیر ایران در بغداد درباره آخرین وضعیت گفت وگوهای ایران و عربستان گفت: در دور پنجم گفت و گوهای ایران و عربستان که پنجشنبه گذشته بین هیات های دو طرف برگزار شد نقشه راهی برای آینده مورد بحث و توافق قرا گرفت. هر دو طرف پیشنهاداتی داشتند که بعد از جلسه پنجشنبه در این باره توافقی حاصل و تبدیل به نقشه راهی برای آینده شد.

ایرج مسجدی درباره این سوال که آیا سفارتخانه دو کشور بازگشایی خواهد شد یا نه، گفت: روند مذاکرات آینده تعیین خواهد کرد که موضوع بازگشایی سفارتخانه ها محقق شود یا خیر و این، بستگی به مذاکرات بعدی دارد.

مسجدی تصریح کرد: در دور اخیر مذاکرات، مهم این بود که طرفین برای آینده، چارچوبی توافقی داشته باشند که به نتیجه رسید و این خود ملاک مثبتی است که راه آینده را برای هر دو طرف روشن می کند.

مسجدی به کلیت توافق ایران و عربستان اشاره کرد و گفت یکی از این توافق ها بر سر «اعتماد سازی ها» است.

وی افزود: دوم، «اقدامات و همکاری های دوجانبه» مثل موضوعات حج و بحث سفارتخانه های دو طرف و موضوع سوم نیز «بحث های منطقه ای و بین المللی» است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا