بازدید هیئتی بلندپایه از وضعیت امنیتی سنجار

در پی تحولات امنیتی اخیر در شهر سنجار، هیئتی بلندپایه به ریاست معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک و رئیس ستاد کل ارتش عراق از سنجار بازدید کردند.

میدل ایست نیوز: یک هیئت بلندپایه امنیتی در عراق صبح امروز برای اطلاع از وضعیت امنیتی شهر سنجار به استان نینوا رفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، یک هیئت امنیتی بلندپایه به ریاست عبدالامیر الشمری، معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک و عبدالامیر یارالله، رئیس ستاد کل ارتش عراق و با حضور شماری از افسران بلندپایه به شهر سنجار رفته تا از وضعیت امنیتی آن مطلع شوند.

این سفر یک روز پس از اعمال قانون از سوی واحدهای امنیتی در شهر سنجار انجام شد.

پیشتر گروهی از نیروهای موسوم به گروهک «یبشه» برخی مسیرهای مواصلاتی میان منطقه سنونی و خانصور و روستاهای اطراف آنها را بسته و مانع تردد شهروندان در این مناطق شدند.

نیروهای نظامی ستاد عملیات غرب نینوا صبح روز گذشته در پی بازگشایی این مسیرها برآمدند اما گروهی از تک‌تیراندازان در ساختمان‌های اطراف به سمت این نیروها تیراندازی کردند.

بیش از یک سال پیش، توافق بازگشت ثبات و عادی‌سازی اوضاع در شهر سنجار میان بغداد و اربیل در سه محور، امنیتی، اداری و بازسازی به امضا رسید.

در محور امنیتی این توافق تصریح شده که پلیس و دستگاه‌های امنیت ملی و اطلاعات منحصرا مسئولیت امنیت داخل سنجار را برعهده خواهند داشت و دیگر یگان‌ها و گروه‌های مسلح با نظارت فرماندهی عملیات مشترک و الحشد الشعبی به خارج از شهر انتقال داده خواهند شد.

نیروهای حزب کارگران و متحدانشان در سنجار تاکنون مانع از اجرای کامل این توافق شده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا