وزیر خارجه لبنان: امکان جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی پناهجویان سوریه‌ای را نداریم

وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که این کشور امکان جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی پناهجویان سوریه‌ای از مسیرهای دریایی را ندارد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که این کشور امکان جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی پناهجویان سوریه‌ای از مسیرهای دریایی را ندارد.

«عبدالله بوحبیب»، وزیر خارجه لبنان، امروز (پنج‌شنبه 5 مه) گفت که جامعه جهانی به خصوص اروپا و امریکا نمی‌خواهند که این پناهجویان به کشورهای آنان برسند.

وی گفت که لبنان دیگر امکان پذیرایی از پناهجویان سوریه را ندارد و نمی‌تواند مانع از مهاجرت غیر قانونی آنان از مسیرهای دریایی شود.

وزیر خارجه لبنان تأکید کرد که کشورش هفته گذشته، در پی حادثه واژگونی قایق مهاجران در طرابلس،  از جامعه جهانی درخواست کرده که تجهیزاتی در اختیارش بگذارد که بتواند تا عمق 400 متری دریا را کاوش کند اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

او گفت که جامعه جهانی نمی‌خواهد به پناهجویان ساکن لبنان یا به خود لبنان کمک کند و لبنان هم نمی‌تواند جز به مسائل خودش فکر کند همان‌طور که جامعه بین‌المللی هم فقط به منافع خودش فکر می‌کند.

لبنان پذیرای یک و نیم میلیون پناهجوی سوریه‌ای است که 900 هزار نفر آنها در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت‌نام کرده‌اند.

مشکلات اقتصادی لبنان مانع از امکان تأمین خدمات برای این پناهندگان می‌شود. این وضعیت باعث شده که آمار مهاجرت غیرقانونی شهروندان سوریه‌ای از لبنان به قبرس در دو سال گذشته افزایش چشمگیری پیدا کند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا