فواد السنیوره: تحریم انتخابات بی فایده است

نخست وزیر اسبق لبنان با تاکید بر اینکه تحریم انتخابات بی‌فایده است، خاطرنشان کرد که تجربه اخیر در عراق و تحریم انتخابات از سوی طیف گسترده‌ای از اهل سنت تاثیراتی منفی به همراه داشته است.

میدل ایست نیوز: فواد السنیوره، نخست‌وزیر اسبق لبنان در گفت‌وگو با الشرق الاوسط در خصوص دلایل خود برای ورود به عرصه انتخابات پارلمانی لبنان با وجود تصمیم سعد الحریری، رئیس جریان المستقبل مبنی بر تعلیق فعالیت‌های سیاسی خود، گفت که درست نیست عرصه را خالی کرد تا توسط افرادی که تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند، پر شود.

وی افزود که این افراد در خدمت برخی از نیروهای سیاسی هستند که تلاش می کنند از طریق پارلمان بر دولت لبنان و دیگر نهادهای کشور تسلط پیدا کنند و بر روند انتخاب رئیس جمهوری تأثیر گذاشته و از اکثریت در پارلمان به نفع خود استفاده کنند.

السنیوره در ادامه گفت که این افراد ممکن است به اکثریت پارلمان دست یابند و با حمایت دیگران در مجلس و استفاده از فضای ارعاب و تهدید، اقدام به تغییر قانون اساسی و قانونی کردن سلاح حزب الله کنند.

نخست وزیر اسبق لبنان با تاکید بر اینکه تحریم انتخابات بی‌فایده است، خاطرنشان کرد که تجربه تحریم انتخابات از سوی جریان‌های مسیحی در سال 1992 نشان داد که افرادی با رای حداقلی وارد پارلمان شدند یا تجربه اخیر در عراق و تحریم انتخابات از سوی طیف گسترده‌ای از اهل سنت تاثیراتی منفی به همراه داشته است.

وی افزود که متن الحریری در خصوص تعلیق فعالیت‌های سیاسی خود تنها محدود به کاندید نشدن وی و عدم تمایلش برای کاندید شدن فردی از جریان المستقبل بود و از اعضای المستقبل خواسته بود که به اسم این جریان کاندید نشوند یا استعفای خود را ارائه کنند.

روز گذشته جمعه، مرحله اول انتخابات پارلمانی لبنان با اخذ رای از لبنانی‌های خارج از این کشور برگزار شد.

رای گیری در داخل لبنان برای انتخابات قرار است 15 مه برگزار شود.

در این انتخابات 1044 نامزد در 103 لیست انتخاباتی برای دستیابی به 128 کرسی مجلس رقابت می‌کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجمهوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا