هشدار اتحادیه عرب در مورد پیامدهای شهرک‌سازی جدید اسرائیل

اتحادیه عرب نسبت به پیامدهای طرح اسرائیل برای ساخت 4 هزار واحد مسکونی جدید و تخریب 12 روستا در استان الخلیل هشدار داد.

میدل ایست نیوز: دبیرخانه اتحادیه عرب امروز شنبه در بیانیه‌ای ادامه شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین را به موجب قوانین بین‌الملل جنایت علیه بشریت خواند.

این اتحادیه در مورد پیامدهای اجرای چنین طرحی بر ثبات و امنیت جهانی هشدار داد و آن را جنایتی در حق ملت فلسطین در چارچوب پاکسازی نژادی دانست.

اتحادیه عرب تاکید کرد که این طرح‌ها بیانگر نژادپرستی و تبعیض نژادی در حق فلسطینیان در سایه سکوت جامعه جهانی است که همین موضوع موجب تشویق هرچه بیشتر اسرائیل به ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان شده است.

این اتحادیه بر ضرورت اقدام جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت در قبال مسئولیت‌های خود و توقف شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین تاکید کرد.

اتحادیه عرب همچنین خواستار ملزم ساختن اسرائیل به پایبندی به قوانین بین‌المللی شد و بر ضرورت اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت و انجام حمایت‌های لازم از ملت فلسطین و تلاش برای پایان اشغالگری تاکید کرد.

بر اساس گزارش‌ها از اسرائیل، قرار است هزار و 452 واحد جدید در کرانه باختری ساخته شود و از سویی پیش‌بینی می‌شود که بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل با ساخت 2 هزار و 536 واحد باقی‌مانده دیگر در روز پنجشنبه آینده موافقت کند.

شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین بر اساس قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی غیرقانونی به شمار می رود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا