عون: برخی با پول هایی که از خارج آمده به رأی دهندگان رشوه می دهند

رئیس جمهوری لبنان برخی از نامزدهای انتخابات این کشور را به پرداخت رشوه به رأی‌دهندگان با اموالی که از خارج دریافت کرده‌اند متهم کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری لبنان برخی از نامزدهای انتخابات این کشور را به پرداخت رشوه به رأی‌دهندگان با اموالی که از خارج دریافت کرده‌اند متهم کرد.

به گزارش «آناتولی»، «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان، در دیدار هیئت اروپایی نظارت بر انتخابات لبنان تأکید کرد که برخی نامزدهای انتخابات با سوءاستفاده از شرایط سخت اقتصادی کشور به مردم رشوه می‌پردازند تا رأی‌ آنها را «مصادره» کنند.

او گفت که بخشی از اموالی که صرف کمپین‌های انتخاباتی شده از خارج کشور آمده است و افزود که این اقدامات بر روند دموکراتیک انتخابات و چه‌بسا در نتایج انتخابات تأثیر منفی می‌گذارد.

این هیئت اروپایی که روز گذشته وارد بیروت شد، امروز همچنین با «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان، دیدار کرد.

میقاتی در این دیدار تأکید کرد که دولت همه تدارکات لازم برای اجرای انتخاباتی کاملا آزاد و دموکراتیک را فراهم کرده است و از مردم خواست که با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی نامزد مورد نظرشان را انتخاب کنند.

انتخابات لبنان روز یکشنبه (15 آوریل) در این کشور در حالی برگزار می شود که لبنان در سال های اخیر گرفتار بحران بی سابقه اقتصادی شده است.

در این انتخابات 1044 نامزد در 103 لیست انتخاباتی برای دستیابی به 128 کرسی مجلس رقابت می‌کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا