نصرالله: انتخابات لبنان پیامی به کسانی است که علیه سلاح مقاومت توطئه کرده اند

سیدحسن نصرالله تأکید کرد که عامل مشکلات اقتصادی در لبنان نه سلاح حزب الله که توطئه های امریکا و وابستگان به آن در لبنان بوده است.

میدل ایست نیوز: سیدحسن نصرالله تأکید کرد که عامل مشکلات اقتصادی در لبنان نه سلاح حزب الله که توطئه های امریکا و وابستگان به آن در لبنان بوده است.

به گزارش «المیادین» در سخنرانی خود در میتینگ انتخاباتی حزب‌الله لبنان تأکید کرد که کسانی در تبلیغات خود می‌کوشند که ساکنان منطقه بقاع را از سلاح مقاومت دور کنند.

وی افزود که نباید نقش طرف‌هایی را که در کنار مقاومت ایستادند و در رأس آنها سوریه را از یاد برد و تأکید کرد که اگر پروژه تروریسم در سوریه پیروز می‌شد خطری بزرگ برای لبنان بود.

او خطاب به ساکنان منطقه بقاع گفت که باید تصمیم خود را بگیرند که می‌خواهند با کسانی باشند که سلاح را برای دفاع از بقاع به کار گرفتند یا آنان که به گروه‌های مسلح سلاح دادند تا به خانه‌های مردم حمله کنند.

نصرالله گفت که کسانی از روش‌های احمقانه در پی ایجاد وحشت از حزب‌الله در میان مردم هستند وافزود که سلاح حزب‌الله هیچ گاه مانع از توسعه شبکه برق و سدسازی و سیاست‌های فاجعه‌بار اقتصادی در دهه‌های گذشته نشد.

او گفت که واشنگتن با متحدان خود در لبنان در قاچاق اموال سپرده‌گذاران لبنانی به خارج کشور همکاری کرد و افزود کسانی که لیست‌های انتخاباتی را در سفارت امریکا تنظیم کردند از امریکا بخواهند که اموال مردم را پس بدهد.

وی تأکید کرد که این امریکاست که مانع از سرمایه‌گذاری در لبنان می‌شود و ملت لبنان را گرسنه نگه می‌دارد.

او از حجم بالای نفرت‌پراکنی در کمپین‌های انتخاباتی ابراز شگفتی کرد و گفت که انتخابات پیش رو پیامی به همه کسانی است که علیه مقاومت و سلاح مقاومت و آینده لبنان توطئه کرده‌اند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین شهادت «شیرین ابوعاقله» را تسلیت گفت و تأکید کرد که این حادثه نشان می‌دهد که برای دشمن اسرائیلی در کشتار فلسطینیان فرقی میان مسلمان و مسیحی نیست و افزود که این حادثه نشان می‌دهد که سیاست نژادپرستانی و غیر انسانی رژیم صهیونیستی قابل تغییر نیست.

انتخابات لبنان قرار است روز یکشنبه (15 مه) برگزار شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا