ازسرگیری اعتراضات سلیمانیه در دومین هفته پیاپی

اعتصاب و تظاهرات استادان و کارکنان دانشگاه‌های سلیمانیه و حلبچه و چند دانشکده و مرکز علمی در این استان برای دومین هفته پیاپی ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: اعتصاب و تظاهرات استادان و کارکنان دانشگاه‌های سلیمانیه و حلبچه و چند دانشکده و مرکز علمی در این استان برای دومین هفته پیاپی ادامه دارد.

به گزارش نشریه «الصباح» عراق، آنان هفته گذشته در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماه مارس خود تحصن کرده بودند که این پرداخت بعد از اعتصابشان انجام شد، اما آنان همچنان خواستار دریافت مابقی معوقات خود هستند.

استادان و کارکنان دانشگاه سلیمانیه از اول ماه مه در اعتراض به اینکه حقوقشان را پیش از تعطیلات عید فطر دریافت نکرده‌اند تحصن و اعلام کردند که به تحصن خود تا دریافت حقوق ماه آوریل و نیز دریافت دیگر معوقات مربوط به مزایا و ترفیع ادامه خواهند داد.

نماینده این معترضان تأکید کرد که از حدود 10 روز پیش به تحصن خود ادامه می‌دهند و ورودی دانشگاه و همچنین جاده سلیمانیه به کرکوک را بسته‌اند و هنوز هم مطالبه آنان درباره دریافت حقوق ماه‌های مارس و آوریل گذشته تحقق نیافته است.

او گفت که اگر به خواست آنان بی توجهی شود مانع از برگزاری امتحانات پایان سال خواهند شد و افزود که به آنان وعده داده شده بود که حقوقشان را پیش از تعطیلی عید فطر دریافت می‌کنند اما بانک‌ها اموال لازم برای پرداخت این مبالغ را ندارند.

پیش از این نماینده اعتصاب‌کنندگان تأکید کرده بود که در استان‌های اربیل و دهوک حقوق ماه آوریل هم پرداخت شده و این معطلی بدون توجیه فقط مربوط به استان سلیمانیه است.

همزمان رئیس اتحادیه معلمان سلیمانیه از بازداشت یکی از اساتید قراردادی دانشگاه سلیمانی از سوی نیروهای امنیتی استان خبر داد و گفت که اتحادیه معلمان سلیمانیه این اقدام را به شدت محکوم می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا