سفیر امریکا: کشورهای خارجی از اختلافات بغداد و اربیل بهره‌برداری می‌کنند

سفیر امریکا در بغداد امروز دوشنبه در اظهاراتی گفت که کشورهای خارجی از اختلافات موجود میان بغداد و اربیل در جهت منافع خود بهره می‌برند.

میدل ایست نیوز: ماتیو لوتر، سفیر امریکا در بغداد امروز دوشنبه در نشستی خبری در اربیل در آستانه پایان ماموریت خود در اظهاراتی اعلام کرد که اوضاع سیاسی عراق جایگاه این کشور را تضعیف کرده است.

لوتر گفت طرف‌هایی هستند که از ضعف دولت پیشبرد امور در جهت منافع و برنامه‌های سیاسی خود بهره می‌برند.

سفیر امریکا در خصوص اختلافات سیاسی میان حزب دموکرات و اتحادیه میهنی و آینده اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که هیچ یک از رهبران این دو حزب خواهان بازگشت به دوران جنگ داخلی نیستند.

وی با ابراز اطمینان از اینکه رهبران دو طرف در اقلیم کردستان می‌دانند که همکاری میان آنها منافع بزرگی را رقم می‌زند، دو حزب کرد را به همکاری و گفت‌وگو در خصوص نقاط اختلافی فراخواند.

لوتر درباره اختلاف بغداد و اربیل در رابطه با مسائل نفتی هم گفت که کشورهای خارجی از اختلافات میان بغداد و اربیل در جهت منافع خود بهره می‌برند و تصویب قانون نفت و گاز تنها راه‌ حل مشکلات مرتبط با مدیریت حوزه انرژی در عراق است.

سفیر امریکا در بغداد در رابطه با حکم دادگاه فدرال عراق در خصوص غیر قانونی بودن قانون نفت و گاز در اقلیم کردستان گفت که دولت اقلیم کردستان و دولت فدرال عراق باید با یکدیگر در این باره گفت‌وگو کنند و در خصوص قانون نفت و گاز به توافق رسیده و منابع طبیعی و تقسیم درآمدهای حاصل از آن را بر اساس این قانون مدیریت کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المسله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا