سفیر جدید ایران در بغداد رونوشت استوارنامه خود را تحویل داد

محمد کاظم آل صادق، امروز با حضور در ساختمان وزارت خارجه عراق رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه عراق تقدیم کرد.

میدل ایست نیوز: محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق امروز دوشنبه با حضور در ساختمان وزارت خارجه این کشور در بغداد، طی مراسمی، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم فواد حسین، وزیر خارجه جمهوری عراق کرد.

به گزارش ایرنا، متعاقب این مراسم، سفیر ایران در گفتگو با وزیر خارجه عراق، ضمن تاکید بر تحکیم مناسبات کنونی دو کشور، خواهان تلاش برای توسعه این روابط در تمامی زمینه ها شد. آل صادق ابراز امیدواری کرد به واسطه هماهنگی های بعمل آمده، به زودی برگزاری کمیته مشترک سیاسی دو کشور در سطح معاونین وزارتخانه های خارجه اجرایی شود.

آل صادق، ضمن اشاره به وجود کانال های مختلف گفتگو میان دو کشور در سطوح مختلف و از سویی وجود برخی پدیده ها همچون تغییر اقلیم و تبعات آن که نیازمند همکاری و مشارکت منطقه ای است، خواهان فعال تر شدن این کانال های تعامل شد.

سفیر ایران با توجه به در پیش بودن ایام اربعین حسینی و انتظار برای حضور خیل عظیم زائران ایرانی، خواهان همکاری هر چه بیشتر طرف عراقی برای تحقق هر چه سریع تر مساله لغو روادید سفرهای زمینی میان دو کشور شد.

وزیر خارجه عراق نیز ضمن تبریک به محمد کاظم آل صادق به مناسبت تصدی منصب سفیری، اظهار داشت: ما هم قائل به فعال تر شدن کانال گفتگو های دو جانبه هستیم، مساله تغییر اقلیم و پیوست های آن و نیز امنیت، نیازمند همیاری و همفکری مشترک است.

فواد حسین، ماموریت موفق و پرباری را برای سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، آرزو و آمادگی وزارت متبوع خویش را برای همکاری با ایشان اعلام کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا