موافقت چارچوب هماهنگی با طرح نمایندگان مستقل برای تشکیل دولت جدید عراق

چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعی موافقت خود با طرح نمایندگان مستقل پارلمان برای تشکیل دولت جدید و انتخاب نخست وزیر بی طرف را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعی از موافقت خود با طرح نمایندگان مستقل و نیروهای نوظهور خبر داد.

به گزارش بغداد الیوم، چارچوب هماهنگی در بیانیه ای اعلام کرد که نشست نمایندگان مستقل و جریان های نوظهور را که مضامینی متناسب با تلاش های چارچوب برای ایجاد راه حل حقیقی برای بحران سیاسی کشور به همراه داشته، دنبال کرده است.

بیانیه چارچوب هماهنگی از گام های عملی نمایندگان مستقل که به طرح خود نزدیک بوده به خصوص در زمینه تشکیل فراکسیون اکثریت و حفظ حق اکثریت استقبال کرد و گفت که به تکلیف نامزدی بی طرف و شایسته که برای پایان بن بست سیاسی در کشور، دولت جدید را تشکیل دهد، پایبند است.

چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعی بر رویکرد خود در گفت وگو با نیروهایی که به دنبال منافع ملت و میهن هستند، تاکید کرد و خواستار گفت وگوی مستقیم برای پیشروی مشترک به سوی ساخت نهاد حکومت و ارائه خدمات به ملت شد.

این جریان فراکسیون های سیاسی را به تعامل مثبت با طرح نمایندگان مستقل و جریان های نوظهور فراخواند.

پیش از این و در روز گذشته، نمایندگان مستقل پارلمان عراق، طرحی 7 بندی برای حل بحران سیاسی کشور مطرح و در آن بر تشکیل دولت و سازوکار انتخاب رئیس جمهور و وزرا، تعهد فراکسیون حامی دولت بر فراهم کردن شرایط اپوزوسیون موثر، عدم مداخله خارجی در جریان تشکیل دولت، ائتلاف فراکسیون های دیگر با فراکسیون نمایندگان مستقل و جریان های نوظهور برای تشکیل فراکسیون اکثریت تاکید کردند.

نمایندگان مستقل در این طرح تاکید کردند که برنامه دولت آتی باید پایان فعالیت گروه های مسلح در کشور را تضمین کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا