سیدحسن نصرالله: هیچ کس نمی تواند مدعی داشتن اکثریت در پارلمان لبنان شود

دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد که نتایج انتخابات این کشور نشان می‌دهد که هیچ طرفی نمی‌تواند مدعی در اختیار داشتن اکثریت پارلمان باشد.

میدل ایست نیوز: دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد که نتایج انتخابات این کشور نشان می‌دهد که هیچ طرفی نمی‌تواند مدعی در اختیار داشتن اکثریت پارلمان باشد.

به گزارش «المیادین»، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، تأکید کرد که مشارکت گسترده مردمی و نتایج انتخابات پیام حمایت از مقاومت و پایبندی به سلاح آن را به همگان رساند و افزود که مردم لبنان در برابر اموال و تبلیغات رسانه‌ای، سلاح مقاومت را در امان نگه داشتند.

نصرالله تأکید کرد که آنچه در انتخابات به خصوص درباره اهل سنت رخ داد نیاز به بررسی دقیق و در آرامش دارد.

وی افزود که هیچ کس نمی‌تواند مدعی شود که اکثریت پارلمانی را در اختیار دارد و تأکید کرد که چه بسا به نفع لبنان باشد که هیچ گروهی اکثریت نداشته باشد.

نصرالله از همه گروه‌ها خواست که در اظهارات رسانه‌ای آرامش پیشه کنند و برای آرام کردن اوضاع در لبنان و رفتن سراغ حل مشکلات مردم از راه همکاری و مشارکت و به دور از خصومت تلاش کنند.

وی افزود که مسئله اجرای انتخابات در سایه سلاح و مسئله اشغالگری ایران در لبنان از دروغ‌های انتخاباتی بود که باید پایان یابد و تأکید کرد که دخالت سفارت امریکا و فعالیت سفارت عربستان بیش از همه بود.

انتخابات لبنان روز یکشنبه با مشارکت 41 درصد مردم این کشور برگزار شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا