واکنش های داخلی و خارجی به نتایج انتخابات لبنان

رئیس جنبش امل انتخابات لبنان را «همه پرسی درباره اصول ثابت ملی» خواند و بازگشت به وضعیت همزیستی در میهن متحد را خواستار شد.

میدل ایست نیوز: رئیس جنبش امل انتخابات لبنان را «همه پرسی درباره اصول ثابت ملی» خواند و خواستار بازگشت به وضعیت همزیستی در میهن متحد شد.

به گزارش «الجزیره»، «نبیه بری» در سخنانی به مناسبت روشن شدن نتایج انتخابات، گفت که این انتخابات به یک «همه‌پرسی درباره اصول ثابت ملی» تبدیل شد و از همه نیروها خواست که گفتمان تحریک‌برانگیز را کنار گذارند و در پی هم زیستی مشترک در میهن متحد باشند.

«جبران باسیل»، رئیس حزب جریان ملی آزاد، نیز تأکید کرد که این جریان بزرگ‌ترین فراکسیون درون مجلس را در اختیار دارد.

او گفت که نتایج انتخابات موجب افزایش دسته‌بندی‌ها درون مجلس می‌شود و روند قانون‌گذاری و تشکیل اکثریت را دشوار می‌کند و افزود که جریان ملی آزاد آماده همکاری با همه نمایندگان منتخب جامعه مدنی در مجلس و دولت است.

در واکنش‌های بین‌المللی به انتخابات لبنان، «آن کلیر لوجندر»، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، گفت که برگزاری انتخابات لبنان گامی مهم در شرایط بحرانی و خطرناک این کشور است و افزود که پاریس از برگزاری انتخابات در موعد مقرر استقبال می‌کند.

او همچنین خواستار تسریع در روند تشکیل دولت جدید لبنان به منظور ازسرگیری مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول شد.

پاریس همچنین با اشاره به گزارش دفتر اتحادیه اروپا برای نظارت بر انتخابات لبنان که از خرید و فروش گسترده رأی و فساد در انتخابات سخن گفته بود، خواستار بررسی دقیق این موضوع شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا