بارزانی: حفاظت از حاکمیت عراق به سود همه شهروندان است

رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه در سخنانی تاکید کرد که حفاظت از حاکمیت عراق به نفع تمامی شهروندان است.

میدل ایست نیوز: نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه با تاکید بر اینکه حفاظت از حاکمیت عراق به نفع تمامی شهروندان است، خواستار آن شد که با نیروهای پیشمرگه کردستان به عنوان بخشی از نیروهای دفاعی عراق رفتار شود.

وی تاکید کرد که حفاظت از اقلیم کردستان به عنوان بخشی از عراق مورد توجه همه عراقی‌ها و همه نهادهای عراق است و به عنوان یک وظیفه مشترک تلقی می‌شود.

بارزانی به نقش نیروهای پیشمرگه در جنگ با داعش هم اشاره و خاطرنشان کرد که پیشمرگه شریک و پشتیبانی قوی برای ارتش و تمامی نیروهای مسلح عراق در حفاظت از دو استان کرکوک و دیالی و آزادسازی البشیر و موصل بوده است.

رئیس اقلیم کردستان تاکید کرد که حاکمیت ما در عراق مشترک است و منافع، پیروزی‌ها و شکست‌های ما نیز مشترک است.

وی همچنین از فرمانده کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش خواست بر اساس آنچه در قانون اساسی آمده با نیروهای پیشمرگه به عنوان بخشی از ساختار دفاعی عراق رفتار شده و نیازهای آن تامین شود.

بارزانی همچنین بر لزوم تسریع در اجرای وظایف برنامه ریزی شده توسط تیپ‌‌های مشترک برای جلوگیری از استقرار مجدد داعش در مناطق مورد مناقشه تاکید کرد.

رئیس اقلیم کردستان عملیات‌های مشترک اخیر میان ارتش عراق و پیشمرگه را نیز بسیار موفق ارزیابی کرد ولی آن را ناکافی دانست و خواستار ادامه آن شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا