رئیسی پیش از عزیمت به مسقط: سفر به عمان در راستای توسعه سیاست همسایگی انجام می‌شود

رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به عمان ابراز امیدواری کرد که این سفر گامی در مسیر تقویت روابط ایران با دیگر همسایگان باشد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به عمان ابراز امیدواری کرد که این سفر گامی در مسیر تقویت روابط ایران با دیگر همسایگان باشد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، صبح دوشنبه قبل از عزیمت به مسقط در جمع خبرنگاران، ضمن تسلیت شهادت سرهنگ صیاد خدایی، افسر سپاه پاسداران که روز گذشته در تهران ترور شد، گفت: کسانی که در میدان از نیروهای مدافع حریم و حرم شکست خوردند به این شکل می‌خواهند استیصال خود را نشان دهند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: پیگیری جدی مسدولان امنیتی مورد تأکید من است و تردید ندارم انتقام خون این شهید بزرگوار از دست جنایتکاران حتمی است.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش درباره سفر خود به عمان گفت: این سفر با دعوت آقای هیثم بن طارق سلطان عمان انجام می شود.

رئیس جمهور ایران با ییان اینکه روابط خوبی بین ایران و عمان وجود دارد، اظهار داشت: روابط سیاسی و اقتصادی ما با کشور دوست، برادر و همسایه‌مان عمان خوب است. اما این سطح از روابط برای هیچ یک از این دو کشور قابل قبول نیست.

وی تأکید کرد: برای همین تصمیم و اراده هر دو کشور به ارتقا سطح روابط سیاسی و اقتصادی است و روابط دو کشور می‌تواند توسعه یابد.

رئیس جمهور گفت: توسعه روابط دوجانبه مورد بحث است و روابط منطقه‌ایی در گفت‌وگوی دو طرف خواهد بود و همکاری‌های دو کشور در مسایل و حوزه مختلفی که در منطقه وجود دارد، هم از موضوعات این سفر است.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل، انرژی، گردشگری به ویژه گردشگری سلامت می‌توانیم روابط بیشتری تعریف کنیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: در این سفر با همکاری دستگاه‌های مختلف اداری تفاهم نامه‌هایی بین دو کشور به امضا می‌رسد و اجراییات آن به دنبالش پیگیری می‌شود.

رئیس جمهور ایران ادامه داد: سفر به عمان در راستای توسعه سیاست همسایگی انجام می‌شود و از نظر ما بسیار دارای اهمیت است.

وی توسعه روابط را نکته محوری سفر به عمان دانست و تأکید کرد: همکاری‌ها و گفت‌وگوهای منطقه‌ای می‌تواند امنیت ساز باشد و حضور نیروهای خارجی و بیگانه نه تنها امنیت ساز نیست بلکه امنیت منطقه را مورد تهدید قرار می‌دهد.

رئیسی با اشاره به مواضع مشترک بین دو کشور ایران و عمان، گفت: امیدواریم این سفر که در راستای سیاست ارتباط با کشور دوست و همسایه است توسعه یابد و گامی برای روابط خوب با همسایگان باشد و استمرار داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا