آژانس بین المللی انرژی: در پرونده انرژی فقط با بغداد تعامل می کنیم

آژانس بین المللی انرژی تأکید کرد که در هر آنچه به پرونده انرژی در عراق مربوط می شود صرفا با دولت مرکزی عراق تعامل می کند.

میدل ایست نیوز: آژانس بین المللی انرژی تأکید کرد که در هر آنچه به پرونده انرژی در عراق مربوط می شود صرفا با دولت مرکزی عراق تعامل می کند.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت نفت عراق، «احسان عبدالجبار»، وزیر نفت عراق، در سفر خود به پاریس با «فاتح بیرول»، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی دیدار و نقش عراق در پرونده انرژی در جهان را بررسی کرد.

این بیانیه افزوده که در این دیدار بر ضرورت یکپارچه شدن برنامه‌های ملی انرژی در عراق و تلاش برای توسعه میدان‌های نفتی و گازی از طریق پروژه‌های متکامل به منظور تحقق بهره‌برداری ایدئال از ثروت ملی عراق با توجه به امکانات عراق برای تقویت جایگاهش به عنوان یک عنصر تضمین‌کننده ثبات در بازارهای جهانی نفت تأکید شد.

در این بیانیه تأکید شده که رئیس آژانس بین‌المللی انرژی تأکید کرد که این آژانس در همه آنچه به پرونده انرژی مربوط می‌شود فقط با بغداد تعامل می‌کند و دولت مرکزی عراق را تنها طرف دارای صلاحیت تصمیم‌گیری درباره منابع انرژی عراق در سطح داخلی و خارجی می‌داند.

پیش از این، دادگاه فدرال عراق با انتشار حکمی قانون نفت و گاز اقلیم کردستان عراق را غیر قانونی اعلام و تأکید کرد که پرونده نفت و گاز و دیگر منابع طبیعی اقلیم کردستان باید صرفا از طریق دولت مرکزی عراق اداره شود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا