وزارت برق عراق: ایران صادرات گاز را به دلیل تاخیر در پرداخت بدهی کاهش داد

سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که ساعات دسترسی به برق کمی کاهش یافته و دلیل آن کاهش صادرات گاز از ایران به دلیل عدم پرداخت بدهی ها است.

میدل ایست نیوز: وزارت برق عراق اعلام کرد که ایران صادرات گاز به عراق را به دلیل تاخیر در پرداخت بدهی ها کاهش داده است.

به گزارش الفرات نیوز، احمد العبادی، سخنگوی وزارت برق عراق گفت: در برخی ساعات با کمبود برق در برخی مناطق به دلیل کاهش صادرات گاز از ایران مواجه هستیم، به دلیل آنکه بدهی ها با وجود تعیین سقف زمانی به ایران پرداخت نشده، و این امر به کاهش ساعات دسترسی به برق منجر شده است.

وی اشاره کرد که برخی مشکلات نیز در برخی مناطق مسکونی، فنی و در نتیجه خرابی برخی تجهیزات در شبکه برق است که تعمیر خواهد شد.

العبادی تاکید کرد که ساعات دسترسی به برق کمی کاهش یافته و دلیل آن کاهش صادرات گاز از ایران به دلیل عدم پرداخت بدهی ها است.

وی تصریح کرد که مذاکرات و نشست های عراق با ایران با هدف ایجاد راه حل و تعیین سقف زمانی برای پرداخت بدهی ها ادامه دارد و دولت و پارلمان عراق و همه به دنبال راه حلی برای پرداخت این بدهی ها هستند.

پیش از این وزارت برق عراق اعلام کرده بود که با ایران توافق کرده که پرداخت 1.6 دلار بدهی بابت واردات گاز را از پایان ماه مه به ایران آغاز کند.

این وزارتخانه تأکید کرده بود که در وضعیت دولت پیشبرد امور و ناتوانی دولت از اختصاص بودجه لازم، در پرداخت این بدهی ها با مشکل مواجه خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا