لاپید: اسرائیل پس از غیبتی طولانی به آفریقا بازگشته است

وزیر امور خارجه اسرائیل اعلام کرد که پس از یک دوره طولانی غیبت، اکنون اسرائیل به افریقا بازگشته و این یک شعار نیست بلکه حقیقتی دیپلماتیک، اقتصادی و اجتماعی است.

میدل ایست نیوز: یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در سخنرانی خود در کنفرانس “آفریقا-اسرائیل 2022” که از سوی سفارت اسرائیل در پاریس و با همکاری کمیته یهودیان امریکا برگزار شد، اعلام کرد که پس از یک دوره طولانی غیبت، اکنون اسرائیل به افریقا بازگشته و این یک شعار نیست بلکه حقیقتی دیپلماتیک، اقتصادی و اجتماعی است.

وزیر امور خارجه اسرائیل افزود که در سال‌های اخیر عادی‌سازی روابط خود را با سه کشور آفریقایی با جمعیت اکثریت مسلمان تقویت کردیم، نمایندگی‌های دیپلماتیک جدید در آفریقا افتتاح کردیم و روابطمان با کشورهای آفریقایی در کل سطح این قاره را گسترش دادیم.

لاپید خاطرنشان کرد که امروز اسرائیل قدرت آفریقا را درک می‌کند و آفریقا نیز می‌داند که اسرائیل یک قدرت با اهداف خیر است؛ روح شراکت و همکاری بر روابط ما حاکم است و از تجارب و توانایی خود برای مقابله با چالش‌های مشترک بهره می‌بریم.

​​​​​​​وی تاکید کرد که در مقابله با چالش‌های جهانی، کشورهایی که با یکدیگر همکاری دارند رشد می‌کنند و کشورهایی هم که تن به این موضوع نمی‌دهند عقب خواهند افتاد؛ اسرائیل و افریقا با یکدیگر شکوفایی و رشد را انتخاب کرده‌اند.

لاپید افزود که ما با همکاری یکدیگر برای تامین امنیت غذایی میلیون‌ها انسان، مبارزه با تروریسم، ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی برای اسرائیلی‌ها و افریقایی‌ها از طریق فناوری‌های پیشرفته تلاش می‌کنیم و روابط دیپلماتیک عمیق‌تری را برای تحکیم شراکت تاریخی و ریشه‌دار خود، خواهیم ساخت.

مقامات اسرائیلی در تلاش هستند که با گسترش روابط خود با کشورهای افریقایی از حمایت این کشورها از فلسطین در سازمان ملل و نهادهای تابعه آن جلوگیری کنند.

در سال‌های اخیر، مراکش و گینه روابط دیپلماتیک خود را با اسرائیل تجدید کرده‌اند و سودان نیز برقراری روابط با اسرائیل را آغاز کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا