ابراز امیدواری سفیر جدید امریکا نسبت به همکاری مستحکم‌تر اقتصادی و فرهنگی با عراق

سفیر جدید امریکا در بغداد بر امیدواری امریکا نسبت به همکاری مستحکم تر با عراق در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تاکید کرد که عراق اهمیت زیادی برای توسعه روابط با امریکا در زمینه های مختلف قائل است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) الکاظمی امروز میزبان الینا رومانوسکی، سفیر جدید امریکا در بغداد و هیئت همراه او بود.

نخست وزیر عراق در این دیدار تاکید کرد که عراق اهمیت زیادی برای توسعه روابط با امریکا در زمینه های مختلف با توجه به منافع مشترکی و بلند مدتی که برای ملت عراق و امریکا دارد، قائل است و این رابطه می تواند با تقویت تفاهم مشترک برای رویکرد طرفین و پیروی از حکمت و گفت وگو، پیشرفت بیشتری محقق کند.

الکاظمی گفت دولت عراق به همکاری برای تثبیت ثبات منطقه ای و بین المللی که چشم انداز بهبود وضعیت اقتصادی و توسعه پایدار را برای ملت عراق و همه ملت های منطقه تقویت می کند، تمایل دارد.

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق اعلام کرد که در این دیدار بر تداوم همکاری امنیتی و هماهنگی در زمینه مبارزه با تروریسم و در چارچوب ارائه آموزش و مشورت به نیروهای امنیتی عراق تاکید شد.

از سوی دیگر، سفیر جدید امریکا در بغداد بر امیدواری امریکا نسبت به همکاری مستحکم تر با عراق در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تاکید کرد.

وی بازگشت عراق به نقش اصلی خود در منطقه و تاثیر مثبتی که این امر در سطح داخلی و منطقه ای دارد را تحسین کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا