رایزنی وزیر خارجه قطر با همتایان عربستانی و روس خود

محمد بن عبدالرحمن در ریاض با همتای عربستانی خود درباره هماهنگی مشترک و با همتای روس خود درباره بحران اوکراین رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در ریاض با فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان و سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش الخلیج آنلاین، وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که وزرای خارجه قطر و عربستان درباره شماری از پرونده های منطقه ای و بین المللی و تقویت هماهنگی مشترک در زمینه های سیاسی و اجتماعی در راستای تحقق امنیت و ثبات منطقه و جهان رایزنی کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی قطر در دیدار جداگانه ای با همتای روسی خود مجددا تاکید کرد که قطر آماده کمک به هر تلاش بین المللی و منطقه ای برای ایجاد راه حل مسالمت آمیز فوری برای بحران روسیه و اوکراین است.

وزارت خارجه قطر در این رابطه اعلام کرد که دو طرف همکاری دوجانبه بین دو کشور و راه های حمایت از آن و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی به ویژه بحران روسیه و اوکراین و پیامدهای آن بر امنیت غذایی در جهان و بازار انرژی را بررسی کردند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در این دیدار بر موضع کشورش در اهتمام به منشور سازمان ملل و اصول تثبیت شده قوانین بین المللی از جمله تعهدات به موجب منشور سازمان ملل برای حل منازعات بین المللی از طریق مسالمت آمیز و خودداری از تهدید با استفاده از قدرت و زور تاکید کرد.

وی گفت قطر با هر آنچه با منشور سازمان ملل در تعارض است مبنی بر احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله نظامی، مخالفت است و بر لزوم تضمین سلامت جانی غیرنظامیان و در نظر گرفتن آن به عنوان اولویت اول و مهم تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا