بررسی بحران اوکراین و مسئله ریزگردها در دیدار وزیر خارجه عراق با سفیر امریکا

وزیر خارجه عراق در دیدار سفیر جدید امریکا روابط دوجانبه و چالش زیست محیطی در منطقه و موضوع ریزگردها و نیز پرونده اوکراین را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه عراق در دیدار سفیر جدید امریکا روابط دوجانبه و چالش زیست محیطی در منطقه و موضوع ریزگردها و نیز پرونده اوکراین را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت خارجه عراق، «الینا رومانوسکی»، سفیر جدید امریکا در عراق، در اولین دیدار خود با «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق، روابط دوجانبه و راه های گسترش آن و اهمیت تقویت فرصت های همکاری در عرصه های گوناگون را بررسی کرد.

بر اساس این بیانیه طرفین مهم ترین چالش های زیست محیطی و مسئله ریزگردها و کم‌آبی و بیابان‌زایی و کاهش تنوع بیولوژیک را بررسی کردند.

تازه‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی عراق نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود و فؤاد حسین در این راستا تأکید کرد که اوضاع امنیتی عراق در مقایسه با گذشته بسیار بهتر شده و دولت عراق تلاش‌های بسیاری برای بازگشت آوارگان به سکونتگاه‌هایشان پیش گرفته است.

مسائل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به‌ویژه مسئله تحولات نظامی در اوکراین و تأثیر آن بر وضعیت امنیتی و اقتصادی منطقه از دیگر مسائل مور بحث در این دیدار بود.

رومانوسکی، سفیر امریکا در بغداد، نیز در این دیدار بر حمایت کشورش از دولت و ملت عراق در همه زمینه‌ها از جمله بخش‌های فرهنگی و آموزشی و بهداشتی تأکید کرد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا