ترکیه شمال سوریه را بمباران کرد/ ابراز نگرانی روسیه و مخالفت امریکا

منابع محلی خبر دادند که ارتش ترکیه مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه را هدف بمباران توپخانه ای خود قرار داد.

میدل ایست نیوز: منابع محلی خبر دادند که ارتش ترکیه مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه را هدف بمباران توپخانه ای خود قرار داد.

به گزارش «الجزیره»، منابع محلی تأکید کرده اند که این بمباران مواضع تحت اختیار نیروهای دموکرات سوریه (قسد) در حومه تل تمر و ابوراسین را هدف قرار داده اند.

روز گذشته «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه، خبر داد که این کشور وارد مرحله تازه ای از عملیات پاکسازی مرزهای خود با سوریه می شود و افزود که هدف اصلی عملیات جدید ترکیه تل رفعت و منبج خواهد بود.

این در حالی است که در هفته های اخیر گزارش های متعددی از افزایش تحرکات ترکیه در مرزهایش برای تدارک عملیات نظامی گسترده در خاک سوریه منتشر شده است.

در این راستا، فرهاد شامی سخنگوی نیروهای قسد به خبرگزاری آلمان گفت که نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنها حمله ای را به منبج اجرا کردند که نیروهای قسد آن را دفع کرده اند.

او گفت که بمباران گسترده مناطق گوناگون به خصوص تل تمر باعث آوارگی ده ها نفر از غیر نظامیان و خروجشان از شهرها شده است.

از سوی دیگر، «ماریا زاخاروا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، نسبت به احتمال ایجاد بی ثباتی به علت عملیات احتمالی ترکیه ابراز نگرانی کرد و از ترکیه خواست که هر گونه تحرکات را که موجب بر هم خوردن بیشتر اوضاع در سوریه شود متوقف کند.

وی تأکید کرد که روسیه تمایل ترکیه به تضمین امنیت مرزهایش را درک می کند اما بهترین راه برای تحقق این هدف آن است که نیروهای رسمی ارتش سوریه کنترل مناطق مرزی کشور را به دست بگیرند.

از سوی دیگر، «آنتولی بلینکن»، وزیر خارجه امریکا، روز چهارشنبه تأکید کرد که امریکا با هرگونه تنش در شمال سوریه مخالف است.

همزمان سادات اونال، معاون وزیر خارجه ترکیه، در تماس تلفنی با لیندا توماس گرینفیلد، نماینده امریکا در سازمان ملل تأکید کرد که کشورش مصمم به اتخاذ تدابیر لازمدر برابر «گروه های تروریستی است که امنیت ملی ترکیه را تهدید می کنند».

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا