326 هزار بشکه در روز؛ میانگین صادرات نفتی عراق به امریکا طی یک هفته

صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته افزایش یافت و به میانگین 326 هزار بشکه در روز رسید.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی آورده است که صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته افزایش یافته و به میانگین 326 هزار بشکه در روز رسیده است.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته از 9 کشور به طور میانگین 5 میلیون و 561 هزار بشکه در روز نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 326 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این درحالیست که صادرات نفت عراق طی دو هفته گذشته به طور میانگین 282 هزار بشکه در روز بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.444 میلیون بشکه در روز، مکزیک 747 هزار بشکه در روز، عربستان 345 هزار بشکه و کلمبیا 215 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 193 هزار بشکه در روز از نیجریه، 172 هزار بشکه در روز از برزیل و 71 هزار بشکه در روز از ترینیداد و توباگو، نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا