تاکید الحلبوسی بر اهتمام عراق بر تحکیم روابط با اردن و مصر

رئیس پارلمان عراق امروز در دیدار با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن تاکید کرد که عراق به تحکیم روابط خود با مصر و اردن اهتمام دارد.

میدل ایست نیوز: محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق امروز در دیدار با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن تاکید کرد که عراق بر تحکیم روابط خود با مصر و اردن اهتمام دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در این دیدار که با حضور فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق برگزار شد، حاضران تقویت همکاری مشترک در زمینه های سیاسی، امنیتی و اقتصادی را بررسی و بر تداوم هماهنگی و رایزنی در چارچوب سازوکار همکاری سه جانبه بین عراق، مصر و اردن برای مقابله با چالش های کنونی تاکید کردند.

الحلبوسی تاکید کرد که عراق بر تحکیم روابط خود با اردن و مصر و توسعه سازوکار همکاری در همه زمینه ها علاوه بر هماهنگی مواضع در محافل بین المللی در راستای خدمت به منافع مردم سه کشور برادر، اهتمام دارد.

وزرای خارجه اردن و مصر، سلام عبدالله دوم، پادشاه اردن و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر به الحلبوسی را ابلاغ کردند و الحلبوسی نیز متقابلا سلام خود به پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر را به وزرای خارجه دو کشور ابلاغ کرد.

وزرای خارجه اردن و مصر، بر موضع سران دو کشور و اهتمام آنها به توسعه همکاری مشترک در همه زمینه‌ها و حمایت از امنیت و ثبات عراق و تلاش برای تقویت و بازپسگیری جایگاه عراق در منطقه و جهان علاوه بر ایجاد رویکردی یکپارچه برای مقابله با چالش ها تاکید کردند.

الصفدی و شکری پیش از این نیز با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا