دیدار وزرای امور خارجه مصر و اردن با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق

وزرای امور خارجه مصر و اردن در سفر خود به بغداد با رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق دیدار کردند.

میدل ایست نیوز: وزرای خارجه مصر و اردن در سفر خود به بغداد با رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق دیدار کردند.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهوری عراق، «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر، و «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن، امروز در سفر خود به بغداد با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، دیدار کردند.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار بر اهتمام عراق به گسترش روابط با مصر و اردن و توسعه این روابط از طریق تفاهمات انجام‌شده میان سه کشور در عرصه‌های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و هماهنگی مواضع برای تثبیت امنیت و ثبات منطقه تأکید کرد.

برهم صالح افزود که امنیت و ثبات عراق امری اجتناب‌ناپذیر برای تحقق امنیت منطقه است و تأکید کرد که باید با جدیت برای کاهش تنش‌های منطقه و فراهم کردن زمینه برای ایجاد چارچوبی برای همکاری منطقه‌ای با تکیه بر اقتصاد و بازرگانی در رویارویی با چالش‌های مشترک اقتصادی و امنیتی و زیست‌محیطی تلاش کرد.

نخست وزیر عراق نیز در دیدار وزرای امور خارجه مصر و اردن همکاری در برابر چالش های مشترک و مبارزه با تروریسم و تحقق امنیت غذایی و توسعه پایدار را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر، و «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن، در سفر امروز (دوشنبه 6 ژوئن) خود به بغداد با «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، دیدار کردند.

در این دیدار الکاظمی تأکید کرد که عراق به روابط خود با مصر و اردن می‌بالد و در پی گسترش این روابط در همه عرصه‌ها به منظور تقویت چشم‌اندازهای توسعه اقتصادی و تحقق امنیت غذایی مشترک است.

او همچنین بر اهمیت همکاری و هماهنگی مواضع منطقه‌ای برای تثبیت صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد و در این راستا افزود که اجرای توافقات پیشین در دیدارهای سران سه کشور که آخرین آنها در بغداد برگزار شد می‌تواند موجب رقم خوردن آینده بهتر برای این سه کشور و کل منطقه شود.

وزرای خارجه اردن و مصر نیز ضمن ابلاغ سلام گرم سران کشورهایشان به الکاظمی بر اهمیت همکاری در برابر چالش‌های مشترک تأکید کردند.

در این دیدار همکاری‌های امنیتی و دفاعی مشترک در برابر تشکیلات تروریستی و ادامه همکاری و تبادل اطلاعات در این چارچوب و ایجاد فضای مناسب برای توسعه اقتصادی تأکید شد.

وزرای امور خارجه مصر و اردن صبح امروز در سفری رسمی وارد بغداد شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا