هادی العامری خواستار فشار بر ترکیه برای حل بحران آب شد

رئیس ائتلاف فتح در پارلمان عراق خواستار اعمال فشار بر ترکیه برای حل بحران آب در عراق شد.

میدل ایست نیوز: هادی العامری، رئیس ائتلاف پارلمانی فتح در عراق، بن بست سیاسی کنونی در کشورش را امری طبیعی دانست و خواستار فشار بر ترکیه برای حل بحران آب شد.

به گزارش الفرات نیوز، وی در سخنانی با نمایندگان فراکسیون پارلمانی بدر، گفت که مشکلات سیاسی در نتیجه تسلط طولانی مدت دیکتاتوری رژیم سابق ادامه دارد و اشاره کرد که بن بست سیاسی امری طبیعی است چرا که طیف های جامعه عراق، نسبت به تضمین آینده خود نگران هستند.

وی با اشاره به اینکه دادگاه فدرال ارائه طرح هایی برای قوانین در پارلمان را مجاز دانسته، تاکید کرد که پایبندی به قانون اساسی، راه خروج از همه مشکلات است.

العامری توضیح داد که عدم تصویب قانون بودجه، دور زدن حکم دادگاه فدرال درخصوص قانون نفت و گاز اقلیم کردستان است.

رئیس ائتلاف فتح با تاکید بر لزوم نظارت بر اموال در دولت پیشبرد امور، از همه طرف ها خواست در اسرع وقت دولت را تشکیل دهند.

العامری اشاره کرد که عراق در زمینه کشاورزی افت کرده است و از کمبود آب رنج می برد و خواستار فشار بر ترکیه برای حل بحران آب شد و تاکید کرد که مدیریت آب یک نقص بزرگ دارد که باید حل شود.

وی در ادامه افزود که حق عراق از سهم خود از آب را مطالبه کند و در این زمینه باید تحرکات فوری در سطح دولت صورت بگیرد.

العامری ترکیه را به احترام به حاکمیت عراق و روی آوردن به قوانین بین المللی فراخواند.

رئیس ائتلاف فتح قانون جرم انگاری عادی سازی روابط را گامی خوب و تصمیمی شجاعانه و بزرگ دانست و از پارلمان قدردانی کرد و گفت که برخی نباید به تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با اسرائیل شک کنند.

وی با اشاره به اینکه نتایج انتخابات از سوی دادگاه فدرال تایید شده و مشروعیت گرفته است، از اقلیم کردستان خواست به تصمیمات دادگاه فدرال پایبند باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا