یک کمیسیون پارلمان عراق خواستار احضار سفیر هند شد

کمیسیون اوقاف و عشایر پارلمان عراق از دولت خواست نسبت به اهانت به پیامبر اسلام موضعگیری و سفیر هند را احضار کند.

میدل ایست نیوز: کمیسیون اوقاف و عشایر پارلمان عراق از دولت عراق خواست سفیر هند را در اعتراض به اظهارات توهین آمیز به حضرت محمد (ص) احضار کند.

به گزارش السومریة نیوز، این کمیسیون در بیانیه ای گفت: دروغ و افترا از سوی سخنگوی حزب حاکم در هند و اهانت به رسول اکرم را به شدت محکوم می کنیم.

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: این اهانت ها و اقدامات مغرضانه و شرم آور، پیامدهای خطرناکی خواهد داشت که ممکن است در صورت عدم کنترل آن منجر به عواقب وخامت باری برای همزیستی مسالمت آمیز و افزایش نزاع و تنش بین مردم شود.

کمیسیون اوقاف و عشایر پارلمان عراق افزود: دین اسلام، دین صلح است و پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، حامل پرچم این دین و فرستاده خدا به مردم و هرگونه اهانت و توهین به هر پیامبر یا دین یا اعتقادی، توسط تمام قوانین وضعی و مقررات سازمان ملل محکوم و غیر قابل قبول است.

این کمیسیون پارلمان عراق از دولت عراق خواست نقش خود در مقابله با این چنین اقداماتی را ایفا و سفیر هند را احضار کند و یادداشت اعتراضی نسبت به این اهانت تحویل دهد و بر لزوم احترام به عقاید و ادیان و محاکمه هر آنکه اقدامات انحرافی انجام می دهد، تاکید کند تا درسی برای کسانی باشد که قصد اهانت به نمادهای دینی را دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا