اعلام همبستگی کردهای مسلح سوریه با دمشق علیه ترکیه

شورای نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کرد که برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی ترکیه به خاک سوریه آمادگی همکاری با دمشق است.

میدل ایست نیوز: شورای نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد)، در پی افزایش تهدیدهای ترکیه برای حمله نظامی به سوریه، نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار و اعلام کرد که نیروهای قسد برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی ترکیه به خاک سوریه آمادگی همکاری با دمشق هستند.

فرماندهان قسد با اشغالگر خواندن ترکیه، تاکید کردند که پروژه‌های آنکارا در سوریه به خصوص تهدیدهای اخیر تنها به دنبال تجزیه سوریه است.

نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین حمله نظامی احتمالی ترکیه را دارای تاثیر منفی بر جنگ علیه داعش دانستند و تاکید کردند که گروه تروریستی داعش از این شرایط به نفع خود استفاده خواهد کرد.

شورای نظامی نیروهای قسد ضمن تاکید بر حفاظت از ساکنان منطقه در برابر هر حمله احتمالی ترکیه، از توانایی خود برای یک جنگ طولانی مدت خبر داد.

این شورای نظامی خاطرنشان کرد که حمله احتمالی ترکیه ضمن هدف قرار دادن ثبات و یکپارچگی سوریه تنها محدود به مناطق درگیری نخواهد شد بلکه دامنه این حمله مناطق دیگر سوریه را درگیر خواهد کرد.

چندی قبل «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه نیز با بیان اینکه این کشور وارد مرحله تازه‌ای از عملیات پاکسازی مرزهای خود با سوریه می‌شود، افزود که هدف اصلی عملیات جدید ترکیه در سوریه، مناطق “تل رفعت” و “منبج” خواهد بود.

در هفته های اخیر نیز گزارش‌های متعددی از افزایش تحرکات ترکیه در مرزهای خود برای تدارک عملیات نظامی گسترده در خاک سوریه منتشر شده است.

کارشناسان معتقدند که ترکیه در عملیات احتمالی خود در شمال سوریه به دنبال ایجاد منطقه امن در عمق 30 کیلومتری سوریه، بازگرداندن آوارگان سوری ساکن در ترکیه و تامین امنیت مرزهای جنوبی خود است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا