لاوروف: به نگرانی های مشروع ترکیه درباره امنیت مرزهایش احترام می گذاریم

وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای ترکیه ای خود تأکید کرد که مسکو به «نگرانی های مشروع» ترکیه درباره امنیت مرزهایش با سوریه اهمیت می دهد.

میدل ایست نیوز: وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای ترکیه ای خود تأکید کرد که مسکو به «نگرانی های مشروع» ترکیه درباره امنیت مرزهایش با سوریه اهمیت می دهد.

به گزارش «الجزیره»، «سرگی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه، که به ترکیه سفر کرده پس از دیدار با همتای ترکیه‌ای خود در کنفرانس مطبوعاتی مشترک حاضر شد.

«مولود چاوش اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه، در این کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که زمینه‌های مشترک برای از سرگیری مذاکرات روسیه و اوکراین وجود دارد و افزود که آتش‌بس در اوکراین به نفع همه است.

چاوش اوغلو افزود که مهم‌ترین چیز برای ترکیه در مرحله کنونی تحقق صلح در اوکراین است.

او همچنین بر ضرورت حفاظت از مرزهای ترکیه با سوریه و جلوگیری از تردد تروریست‌ها در آن تأکید کرد و تأکید کرد که لازم است فشارها بر دولت سوریه برای نشستن پشت میز مذاکره افزایش یابد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز تأکید کرد که مسکو به نگرانی‌های مشروع ترکیه درباره مرزهایش با سوریه اهمیت می‌دهد و با ترکیه برای اخراج تروریست‌ها از این منطقه همکاری می‌کند.

لاوروف همچنین درباره مسئله خارج کردن گندم از انبارهای اوکراین گفت که ترکیه در این باره تلاش می‌کند اما اوکراین اجازه تردد کشتی های حامل گندم را نمی‌دهد.

او گفت که گندم اوکراین یک‌چهارم گندم جهان است و باید اطمینان یافت که کشتی‌هایی که از اوکراین خارج می‌شوند حامل سلاح نباشند.

در این راستا، وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد که می توان سازوکاری مشترک میان روسیه و اوکراین و ترکیه و سازمان ملل برای انتقال گندم پیدا کرد و چنین سازوکاری کاملا قابل اجراست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا