وال استریت ژورنال: عربستان در حال گفت‌وگوهای جدی با اسرائیل است

روزنامه وال استریت ژورنال در مطلبی عنوان کرد که عربستان در حال انجام گفت‌وگوهایی جدی‌ با اسرائیل برای برقراری روابط در حوزه تجارت و امنیت است.

میدل ایست نیوز: روزنامه وال استریت ژورنال در مطلبی عنوان کرد که عربستان در حال انجام گفت‌وگوهایی جدی‌ با اسرائیل برای برقراری روابط تجاری و همکاری‌های امنیتی است.

این روزنامه اعلام کرد که ریاض مذاکرات محرمانه خود با رهبران اسرائیل را افزایش داده است و این گام می‌تواند با تغییر سیاست خاورمیانه به دهه‌ها خصومت میان عربستان و اسرائیل به عنوان قدرت‌های تاثیرگذار منطقه‌ای پایان دهد.

وال استریت ژورنال افزود که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا هم در این بین، فعالانه در حال میانجیگری است تا عادی سازی روابط میان عربستان و اسرائیل در مرحله پیش رو تسهیل شود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که دولت امریکا مایل است تا عربستان به صف کشورهای عربی همچون امارات، مراکش و بحرین بپیوندد که روابط خود را با اسرائیل در قالب توافقنامه آبراهام، عادی سازی کردند.

وال استریت ژورنال همچنین به نقل از چند دیپلمات افزود که موضوع عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل تنها مساله زمان است و در حال حاضر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به عنوان بازیگری کلیدی با سرمایه گذاری چند ۱۰ میلیون دلاری در دو شرکت، با اسرائیلی‌ها دارای روابط اقتصادی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا