امریکا پدافند هوایی در منطقه را برای مقابله با تهدیدهای ایران تقویت می‌کند

دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در کنگره امریکا لایحه ای را برای تقویت پدافند هوایی در منطقه با همکاری با اسرائیل و برخی کشورهای عربی ارائه کردند.

میدل ایست نیوز: دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در کنگره امریکا، لایحه ای را ارائه کردند که از وزارت دفاع امریکا می خواهد با همکاری با اسرائیل و برخی کشورهای عربی از جمله عربستان به تقویت پدافند هوایی در منطقه و خنثی سازی تهدیدهای ایران اقدام کند.

به گزارش الخلیج آنلاین، وزارت دفاع امریکا به موجب این لایحه، باید راهبردی را طی 180 روز پس از تاریخ تصویب لایحه، ارائه کند که در آن رویکردی برای سیستم پدافند هوایی و موشکی یکپارچه مشخص شده باشد.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت این لایحه تازه ترین تلاش امریکا برای تقویت همکاری دفاعی بین اسرائیل و بسیاری از کشورهای عربی پس از عادی سازی روابط بین آنهاست.

بنابر آنچه در این لایحه آمده است، این سامانه های پدافندی، از عربستان، دیگر کشورهای عضو شورای همکاری، مصر، عراق، اردن و اسرائیل به نحو احسن در مقابل موشک های کروز، موشک های بالستیک و سامانه های هوایی با سرنشین و بدون سرنشین و حملات موشکی از ایران حفاظت می کند.

مصر و اردن دهه ها قبل روابط خود را با اسرائیل عادی کردند و امارات و بحرین نیز در سال 2020 با میانجیگری امریکا توافقنامه عادی سازی روابط با اسرائیل را امضا کردند.

این در حالیست که عراق، عربستان، کویت، عمان و قطر، هیچ رابطه ای با اسرائیل ندارند و عربستان شرط عادی سازی روابط با اسرائیل را حل قضیه فلسطین براساس ابتکار صلح عربی و برپایی کشور فلسطین در مرزهای 1967 اعلام کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا