روسیه حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق را به شدت محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اقدام تنش زای اسرائیل در هدف قرار دادن فرودگاه بین المللی دمشق را به شدت محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت روسیه به شدت حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق را محکوم می کند و از اسرائیل می خواهد این اقدامات شرورانه را متوقف کند.

به گزارش روسیا الیوم، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نیروی هوایی اسرائیل در 10 ژوئن، اراضی جمهوری عربی سوریه را هدف قرار داد و هدف آن حمله به فرودگاه بین المللی دمشق بود.

این وزارتخانه در بیانیه ای توضیح داد: در این راستا، باید باری دیگر تاکید کنیم که بمباران پی در پی اراضی جمهوری عربی سوریه توسط اسرائیل، که در راستای نقض قواعد اساسی قانون بین المللی انجام می شود، مطلقا قابل قبول نیست. ما به شدت این حمله تنش زا که اسرائیل در هدف قرار دادن مهم ترین هدف در زیرساخت های غیرنظامی سوریه انجام داد را محکوم می کنیم.

وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که اقدامات این چنینی و غیرمسئولانه، خطرات زیادی برای هوانوردی بین المللی ایجاد می کند و جان بی گناهان را با خطر واقعی مواجه می کند.

روسیه از اسرائیل خواست این اقدامات شرورانه را متوقف کند.

اسرائیل صبح امروز با شلیک چند موشک از سمت جولان اشغالی، مواضعی در جنوب دمشق را هدف حملات خود قرار داد.

پس از این حمله و در پی از کارافتادن برخی تجهیزات فنی در فرودگاه بین المللی دمشق، تمامی پروازهای ورودی و خروجی به حالت تعلیق درآمد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا