رئیس جمهوری ونزوئلا با رهبر ایران دیدار کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا و هیأت همراه وی، عصر امروز شنبه با رهبر انقلاب اسلامی ایران دیدار کردند.

میدل ایست نیوز: نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و هیأت همراه وی، عصر امروز شنبه با آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران دیدار کردند.

رهبر ایران در دیدار با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و هیات همراه با اشاره به ایستادگی دو کشور ایران و ونزوئلا در مقابل فشارهای سنگین و جنگ ترکیبی امریکا، تأکید کرد که تجربه موفقیت آمیز دو کشور نشان داد تنها راه مقابله با این فشارها، مقاومت و ایستادگی است.

آیت‌الله خامنه‌ای افزود نتیجه‌ای که می‌توان از ایستادگی و موفقیت دو ملت ایران و ونزوئلا گرفت، این است که تنها راه علاج در مقابل فشارها، ایستادگی و مقاومت است ضمن آنکه باید همکاری‌ها و ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و دولت بولیواری ونزوئلا بیش از پیش مستحکم و نزدیک شود.

رهبر ایران با استقبال از امضای سند همکاری ۲۰ ساله میان ایران و ونزوئلا گفت که لازمه همکاری‌های بلندمدت پیگیری توافقات و به سرانجام رساندن آنهاست.

رهبر انقلاب ایران همچنین از مواضع ضد اسرائیلی رئیس جمهوری ونزوئلا تجلیل کرد و گفت که موضع‌گیری‌های چندی قبل مادورو علیه اسرائیل بسیار درست و شجاعانه بود.

رئیس جمهوری ونزوئلا نیز در این دیدار از حمایت‌های ایران در مبارزه سخت ملت ونزوئلا با امریکا قدردانی کرد و گفت: شما در هنگامی که شرایط ونزوئلا بسیار سخت بود و هیچ کشوری کمک نمی‌کرد به یاری ما آمدید و کمک کردید تا از آن شرایط خارج شویم.

مادورو همچنین با اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای سند همکاری افزود: ما در حال طراحی یک نقشه‌راه دقیق برای همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در بخش علم و فناوری هستیم.

پیش از این دیدار، رؤسای جمهور ایران و ونزوئلا سند همکاری‌های جامع راهبردی ۲۰ ساله را امضا کردند و دو کشور علاوه بر امضای این سند، اسنادی را برای همکاری در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، گردشگری، اقتصادی، نفتی و پتروشیمی امضا کردند.

پس از مراسم امضای اسناد، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و نیکلاس مادورو، همتای ونزوئلایی وی در نشست مطبوعاتی مشترک حضور یافتند.

رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته در صدر هیأتی بلندپایه به ایران سفر کرد و صبح امروز از سوی رئیس جمهوری این کشور به‌طور رسمی مورد استقبال قرار گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا