شورای رهبری یمن: مصر در برابر ایران کنار ما ایستاده است

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن در جریان سفر خود به قاهره ضمن قدردانی از مواضع مصر، گفت که این کشور در سرنگونی کودتای مورد حمایت ایران در کنار ما ایستاده است.

میدل ایست نیوز: رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن امروز شنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، ضمن قدردانی از حمایت‌های قاهره، گفت که مصر در چارچوب ائتلاف عربی و با هدف سرنگونی کودتای مورد حمایت ایران در کنار ما ایستاده و از هزاران شهروند یمنی، میزبانی می‌کند.

وی افزود که در گفت‌وگو با رئیس جمهوری مصر در خصوص آخرین تحولات یمن و تلاش‌های صورت گرفته از سوی شورای رهبری ریاست جمهوری برای بهبود اوضاع در بخش خدمات و اصلاحات به بحث و تبادل نظر پرداخته است.

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصری هم بر حمایت کشورش از شورای رهبری ریاست جمهوری یمن برای دستیابی به راه حل سیاسی در این کشور تاکید کرد.

السیسی با بیان اینکه قاهره از یکپارچگی و ثبات در یمن و از هر تلاشی برای رسیدن به صلح در این کشور حمایت می‌کند، افزود ما مطمئن هستیم که یمن با تکیه بر قدرت ملت و تاریخ غنی خود از بحران موجود عبور خواهد کرد.

رشاد العلیمی، پس از سفر به عربستان، کویت و بحرین، وارد مصر شد تا با مقامات این کشور درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات یمن رایزنی کند.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان در یمن، 7 آوریل، اختیارات خود را به شورای ریاست جمهوری متشکل از 8 نفر به ریاست العلیمی واگذار کرد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا