عون و میقاتی ترسیم مرزهای آبی لبنان با اسرائیل را بررسی کردند

رئیس جمهوری لبنان و رئیس دولت پیشبرد امور این کشور، در دیدار با یکدیگر پرونده ترسیم مرزهای آبی با اسرائیل را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: میشل عون، رئیس جمهوری لبنان امروز شنبه با نجیب میقاتی رئیس دولت پیشبرد امور این کشور پرونده ترسیم مرزهای آبی با اسرائیل را مورد بررسی قرار داد.

عون در دیدار با میقاتی ضمن بررسی شرایط کلی لبنان و تحولات اخیر در این کشور، پرونده مرزهای آبی را پیش از سفر روز دوشنبه «آموس هوکستین»، میانجیگر امریکا و فرستاده ویژه وزارت خارجه این کشور در امور انرژی، مورد بررسی قرار داد.

رئیس جمهوری لبنان در تاریخ 9 ژوئن اعلام کرد که کشورش از میانجیگر امریکا می‌خواهد بار دیگر مذاکرات غیر مستقیم با اسرائیل برای ترسیم مرزهای آبی را از سر بگیرد.

مذاکرات غیر مستقیم لبنان و ارائیل برای ترسیم مرزهای آبی در اکتبر 2020 با نظارت سازمان ملل و میانجیگری امریکا آغاز شد و تاکنون 5 دور از این مذاکرات برگزار شده که آخرین آن در ماه مه 2021 بوده است.

منطقه مورد منازعه میان لبنان و اسرائیل 860 کیلومتر مربع است که منطقه‌ای سرشار از منابع نفت و گاز به حساب می‌آید.

چند روز قبل یک کشتی اسرائیلی برای استخراج گاز طبیعی به آب‌های جنوبی لبنان نزدیک شد و در پی آن، مقامات لبنانی نسبت به هرگونه اقدام یکجانبه اسرائیل در استخراج گاز در این منطقه هشدار دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا